Naša láska bola jedinečná. Ak sa to teda dá nazvať láskou. Začali sme s veľkou vášňou, s neutíchajúcim ohňom … ale vyprchalo to. Náš plameň lásky bol vždy nepríjemný, neistý a plachý. A pre tie chvíle, kedy sme žiarili sme boli ochotní urobiť všetko, nie?

Boli sme ale príliš odlišní. Nemali sme veľa spoločného a nemali sme si po čase čo povedať. Ja som hovorila a ty si iba sledoval. A naopak. Ja som ťa bozkávala a ty si ma miloval. Vždy večer sme si otvorili víno a po jednej fľaške druhú … predsa, vo víne je pravda. Nikdy s,e k sebe nepatrili a nikdy sme sa nevedeli zosynchronizovať, že? To je tá pravda.

Ale naozaj si myslím, že si ma miloval. Videla som to, ako si sa na mňa díval. Videla som to, ako si sa na mňa usmieval. Povedali sme si, že budeme šťastní. A aj sme boli. Chvíľu. Ale kto by už veril bláznom, ako sme my dvaja, však?

pexels.com

Nič a nikto nemôže zmeniť spôsob, ako som sa pri tebe cítila.

Nemohla som ťa milovať takým spôsobom, akým som chcela. Akým si ma miloval ty. A nevedela som si vybrať čo, je lepšie. Nevedela som, ako zvládnuť to, že mám čeliť pravde a nechať ťa ísť. Chcela som to. Tak zúfalo som ťa chcela milovať … tak veľmi som chcela niečo cítiť, ale nešlo to.

Cítila som len jediné. A to bolo to, že náš plameň postupne vyhorel. Všetko, čo som cítila bolo, akoby mi to zasiahlo celé telo. Jediné, čo som cítila, bola voda, ktorá premenila náš vášnivý oheň na „zlomené končatiny“. Jediné, čo som cítila bolo to, aký si zostal utrápený. A to nebola láska.

Dúfam, že raz nájdeš niekoho, kto ti znova pomôže ten plameň rozhorieť. Dúfam, že nájdeš niekoho, kto nechce, aby sa ten plameň stratil. Dúfam, že nájdeš niekoho, na koho keď sa pozrieš zistíš, že s ním chceš stráviť celý život. Dúfam, že nájdeš niekoho, kto ti povie, ako moc ťa má rád. Dúfam, že nájdeš niekoho, kto bude pre teba všetkým tým, čím som ja nemohla byť.

pexels.com

Zaslúžiš si lásku, ktorá nie je „ona a on“. Zaslúžiš si lásku, ktorá pozná len „my“. Zaslúžiš si lásku, ktorá sa nebude báť vyjadriť, že je úprimná. Zaslúžiš si úplne inú ženu ako som ja. Zaslúžiš si celkom iný plameň a oheň lásky.

Zaslúžiš si lásku, ktorá nie je len čierna.

Prepáč mi, že som nemohla byť tým, čím si chcel. Je mi ľúto, že som necítila to, čo si cítil ty. Ospravedlňujem sa za všetky vyslovené otázky, na ktoré som nikdy neodpovedala.

Láska nie je taká ťažká, že by si sa nezamiloval znova. Treba sa len zamilovať do správnej osoby. Nechaj si moje ospravedlnenie na to, aby si mohol milovať znova a znova.

Dúfam, že ďalšia osoba, do ktorej sa zamiluješ, ťa bude ľúbiť tiež. A dúfam, že sa navzájom už nikdy neopustíte. Dúfam, že keď sa pozriete jeden druhému do očí, uvidíte to čaro, ktoré sme my dvaja nikdy nevideli.

pexels.com

Zaslúžiš si veľký oheň lásky. Taký požiar, ktorý rozpáli tvoje celé srdce. Ja som to nikdy nebola. Nikdy som nemala byť tou tvojou iskrou, zbytočne som ti ukázala niečo, vďaka čomu si teraz možno smutný. Hľadaj tam, kde si ešte nehľadal a možno nájdeš to, čo potrebuješ. Nikdy som si nemala dovoliť vziať si tvoje srdce a takto ho zničiť, no ver mi, nemala som to v pláne. Dúfam, že mi raz odpustíš.

Boli sme len dvaja ľudia, ktorí sa stretli na nesprávnom mieste …

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.