unsplash.com

Október, posledné teplé dni a všade navôkol popadané listy všemožných farieb. Zmena počasia nám každoročne dáva možnosť vymeniť svoj denno denný šatník. Momentálne meníme ľahké blúzky za huňaté svetre a topánky nad koleno, ktoré polichotia snáď každej postave.

Posledné dni sa prizeráme tomu, ako je každé ráno čoraz chladnejšie, ale to ešte nie je dôvod prísť o úsmev. Máš obavy z toho ako zmenu z leta na jeseň či zimu zvládne tvoja pleť? S nami budeš pripravená každé ráno vyraziť z domu krásna bez toho, aby si sa bála suchej pokožky z chladného počasia.

Kokosový olej 

Nepoznám produkt, ktorý by bol tak všestranný ako kokosový olej, môžte si s ním bieliť zuby, môžte s ním piecť či variť a keď ho zmiešate s kávovými zrnkami, ľahko ho premeníte na perfektný peeling na telo či tvár.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt coconut oil bloggers

V zime je ale kokosový olej záchranca, ktorý pleť zjemní a zároveň hydratuje. Je vhodné ho použiť ako 3 minútovú masku na tvár, či na odstránenie zvyškov denného líčenia. Čo sa týka vlasov, tak tým dodá nádherný lesk ak ho necháte pôsobiť cez noc.

Aloe Vera 

Ak ho miluje Drew Barrymore, tak prečo nie aj ty? Aloe Vera je snáď rovnako všestranné ako kokosový olej, môžte ho použiť na začervenanie kože, akné či rôzne ekzémy. Na mrazom vysušenú pokožku nie je nič lepšie.

Hydratačný krém 

Ruku na srdce, koľko z náš používa všetky svoje krémy pravidelne? S príchodom chladného počasia je ale naozaj dôležité dbať o pravidelnú hydratáciu pokožky, či už pomocnou nočného krému alebo rannej masky, či použitím hydratačného krému ako podklad pod každodenný make-up.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty