Ako rastú ceny nájmov a zvyšuje sa potreba vyzerať na sociálnych sieťach dobre, tým viac rastie popularita sexu za peniaze.

Na Tindri a prakticky ani na Badoo sa s tým nestretneš, no azeťácky Pokec sa stal doslova priestorom, kde sa stretávajú bohatí „ockovia“ a mladé študentky. Ženy jednoducho ponúknu svoje telo za solídne peniaze.

Poznám jedno dievča, ktoré si týmto prechádza. Robila to celé posledné tri roky a zarobila desaťtisíce eur. Dnes jazdí na solídnom aute, býva v pekne zariadenom byte a pred rokom doštudovala na univerzite v Bratislave. Privát počas štúdia jej platil jeden z jej dvoch bohatých milencov. Chce s tým pokračovať dovtedy, kým si nenájde poctivú a dobre platenú prácu.

Podľa mnohých sociológov sa táto súčasná forma sexu na peniaze volá „ľahká prostitúcia“. Sú to stretnutia s nejasným výsledkom a často aj nejasnou odmenou. Často sa jedná o rôzne fetiše, kde ku fyzickému kontaktu absolútne nedochádza.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

stocksy.com

Tento fenomén ockov však ako rýchlo rástol v Amerike, tak začína prekvitať aj u nás.

Dievča, o ktorej je reč, tvrdí, že nájsť toho správneho nie je také jednoduché. Nie je to prvoplánový sex s prvým človekom, ktorý ponúkne nad 500 eur za jedno stretko. Dokonca mi povedala, že so svojim „ockom“ si vybudovala dôverný vzťah a obaja si navzájom pomáhajú aj v ostatných oblastiach života.

Ťažko povedať, koľko rôznych študentiek je v podobnej situácií, oficiálne štatistiky sú pochopiteľne nemožné na spracovanie. Odhadom ich však môžu byť aj tisíce a očakáva sa, že čoskoro príde aj opačný trend – staršie ženy, ktoré si začnú vydržovať mladých študentov. V zahraničí už pomerne bežná prax, na Slovensku ešte zďaleka nie.

Narozdiel od bežných prostitútok je tu však jeden zaujímavý fenomén – kým sexuálne pracovníčky často utajujú svoju identitu, tieto dievčatá idú so svojimi fotografiami a často aj menom von, čím podnikajú obrovské riziko. Vyhrážky a problémy s tým spojené nie sú žiadnou výnimkou. Tým ale zároveň akoby dali najavo, že toto nie je bežná forma prostitúcie.

„Chcem len maximálne množstvo peňazí za minimálne úsilie.“

Komentáre