Vzťahovým údelom každej ženy je zamilovať sa raz do chlapa, ktorý jej ale lásku neopätuje. Ak sa ti to stalo, určite vieš, aký je to nanič pocit, a ak si to ešte nezažila, ver, že to raz príde. Je to akousi povinnou jazdou vo svete lásky byť platonicky zamilovaná. Avšak, je rozdiel byť do niekoho len platonicky zamilovaná, a milovať niekoho, kto to necíti rovnako.

Platonicky zamilovaná môžeš byť do obľúbeného speváka, či suseda, o ktorom toho síce nevieš veľa, ale je ti sympatický. Ide len o chvíľkové pobláznenie, ktoré postupne vyprchá. Iná vec je, ak miluješ niekoho, s kým ťa niečo spája, vie, že s ním chceš byť, no z akéhokoľvek dôvodu on nechce byť vo vzťahu s tebou. Nemiluje ťa, má inú, alebo si bola pre neho len chvíľková záležitosť. Ty sa trápiš, dúfaš a modlíš za to, aby bol raz tvoj. A nevieš, ako so svojimi citmi ďalej …

Musíš sa pohnúť vpred. Hovorí sa to ľahko, koná ťažko. Dôležité je uvedomiť si pravdu a priznať si ju. Nechce ťa. Chceš ty niekoho, pre koho nie si dosť dobrá? Čím skôr zabudneš na falošnú nádej, tým skôr na celú situáciu zabudneš. Druhá vec, ktorú si musíš uvedomiť je, že problém nemusí byť v tebe, ale v ňom. Ženy si totiž častokrát myslia, že nie sú dostatočne dobré a úplne zbytočne sa podceňujú. Nechce ma, lebo nie som pekná. Nechce ma, pretože nie som veľmi múdra. Nechce ma, lebo … Pritom sa ti iná nevyrovná. Predstav si, že poznáš chlapa, ktorý je veľmi milý, múdry, sympatický, a miluje ťa. Avšak ty jeho nie. Neznamená to, že je on ten zlý.

Po tom, čo si toto všetko uvedomíš a dáš v hlave „do poriadku“ je tu druhá vec, ktorú musíš spraviť – preruš s ním všetky kontakty. Zíde z očí, zíde z mysle sa nehovorí len tak. Nepripomínaj si ho tým, že budeš sledovať jeho profil, písať si s ním správy, v ktorých si ťa len obmotáva okolo prsta, alebo, nedajbože, že sa s ním opäť len tak vyspíš. Nie si jeho hračka na hranie. Zaslúžiš si niekoho, kto ti dá všetko to, čo mu sama dávaš. Bude to ťažké a preplačeš ešte veľa nocí, ale ver, že čoskoro si vydýchneš. Zameraj sa na seba a svoje šťastie, a viac nečakaj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.