Farba, ktorú na sebe nosíš najradšej, neodráža iba tvoje módne preferencie a zmysel pre estetiku, ale aj tvoje charakteristické vlastnosti, ktoré ňou podvedome prezentuješ. Pozri sa, čo o teba prezrádza tá tvoja.

Biela

Biela farba je symbolom čistoty, nevinnosti a jednoduchosti. Ak siahaš po tejto farbe, zrejme si v štádiu života, kedy začínaš niečo nové a chceš novú kapitolu začať s čistým štítom. Bielu farbu preferujú spoľahliví, optimistickí ľudia, ktorí milujú slobodu. Sú elegantní a túžia po dokonalosti.

Čierna

Táto farba sa považuje za symbol sily, prestíže a inteligencie. Ľudí oblečených v tejto farbe berú ostatní viac vážnejšie, pretože pôsobia serióznejšie. Ľudia, ktorí uprednostňujú čierne oblečenie, sú ambiciózni, ale zároveň citliví. Čierna farba im pomáha zmeniť pozornosť okolia z ich vzhľadu na osobnosť, pretože pre nich sú najdôležitejšie vnútorné vlastnosti človeka.

Červená

Červená je farba vášne a sily. Ak si ju obliekaš, zrejme chceš urobiť na niekoho dojem. Ľudia, ktorí nosia túto farbu sú energickí, vášniví a radi sa predvádzajú. Ženy si ju dávajú na seba vtedy, ak chcú zbaliť chlapa, pretože na mužov pôsobí táto farba veľmi vzrušujúco.

Ružová

Ak miluješ žiarivo ružový odtieň, zrejme veľmi rada flirtuješ a chlapi ťa označujú za „ľahkú korisť“, alebo si ešte nevyzretá žena. Pre zrelší vek sú však preferované jemnejšie odtiene ružovej, pretože predstavujú dospelú ženskosť. Mäkká ružová sa považuje za pokojnú, hrejivú a ženskú. Podľa psychológov sú ženy milujúce túto farbu romantické, optimistické a spravodlivé.

Šedá

Nie je ani čierna, ani biela. Šedá farba je znakom rovnováhy. Ak ju obľubuješ, zrejme si rada, ak si menej viditeľná. Nerada sa predvádzaš pred ľuďmi, si spokojná so statusom „šedej myšky“. Šedá a jej odtiene sú symbolom pokoja a zrelosti, preto ju často obľubujú najmä starší ľudia. Vo väčšine prípadov je človek, ktorý uprednostňuje šedú, niekto, kto nerád priťahuje pozornosť a snaží sa udržať neutrálny postoj.

Žltá

Žltá je farba šťastia, slnka a smiechu. Štúdie ukazujú, že žltá farba zvyšuje v mozgu produkciu serotonínu, urýchľuje metabolizmus a zvyšuje tak dobrú náladu. Okrem toho žltá zlepšuje aj koncentráciu a pozornosť. Odtiene žltej pri obliekaní často používajú aktívni a kreatívni ľudia. Skrátka dobrodruhovia, ktorí sú pripravení na objavovanie.

Zelená

Vedci tvrdia, že zelená farba udržuje dobrú náladu. V ľuďoch evokuje pokoj a prírodu. Tí, ktorí uprednostňujú zelenú, vedú aktívny verejný život, sú finančne stabilní a uprednostňujú ekologický štýl života. Tiež sú starostliví, milí a dobrosrdeční.

Modrá

Modrá farba evokuje v ľuďoch dôveru a spoľahlivosť. Preto sa často objavuje na pánskych oblekoch. Ľudia majú tendenciu spájať modrú farbu s inteligenciou, dôverou a pokojom. Tmavšie odtiene modrej majú upokojujúci účinok. Túto farbu si často vyberajú ľudia láskaví, sympatickí a zdvorilí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.