Čím si múdrejšia a inteligentnejšia, máš menšiu šancu nájsť si partnera.

Keď sme úplne mladí, láska sa nám zdá veľmi jednoduchá. No čím sme starší, tým sa láska viac komplikujeme a zisťujeme, že už máme isté návyky,

Viac múdrostí a skúseností by nám lásku malo zjednodušiť, no nie je tomu tak. Je pravda, že inteligentní ľudia, ktorí majú svoje názory a sú úspešní, majú niekedy problém nájsť si partnerov. Múdri ľudia si vážia samých seba a vedia, kedy odísť. Vedia, čo im ubližujeme a čo im dobíja baterky. Vedia si povedať svoj názor a to niektorým ľuďom nemusí vyhovovať.

Inteligentný človek čaká od partnera dobrodružstvo a zaujímavý vzťah. Aj inteligentný človek je však zaľúbený, no prejavuje lásku inak. Cení si svojho partnera a dá mu všetko, čo mu na očiach vidí, no musí si to ten druhý zaslúžiť.

zdroj: Photo by Маша Реймерс from Pexels

 

Čím viac sme múdrejší a vyspelejší, vidíme lásku už reálne a žiadna mágia okolo toho nie je. Takisto máme aj nejaké priority a názory, ktoré už nezmeníme a to niekedy môže byť bolestivé. 

Taktiež ak sme nezávislí, máme niekedy pocit, že nás partner obmedzuje a potrebujeme vlastnú slobodu, čo sa nie každému môže páčiť. Inteligentný človek potrebuje spoznávať, inšpirovať sa a cestovať. Potrebuje duchovne rásť a učiť sa, aby bol šťastný. Nedokáže celý čas len nečinne sedieť.

Ak je jeden z dvojice nezávislejší, môže sa stať, že vo vzťahu to začne škrípať. Pre inteligentných a nezávislých ľudí je nutnosť nájsť si niekoho, kto im je veľmi podobní, aj keď to dlhšie trvá. Inteligentní ľudia nemajú chuť ísť do vzťahu, v ktorom nevidia zmysel do budúcna. Títo ľudia potrebujú čas, aby sa niekomu otvorili.

Inteligentní ľudia sú možno považovaní za ľudí, ktorí sú mizerní vo vzťahoch, no nie je tomu tak. Skrátka len dlhšie hľadajú a chcú od vzťahu niečo viac, ako len povrchnú lásku a neustále hádky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.