Aj keď atraktivita nie je všetko, komu nepadne dobre kompliment?

Niekedy si to neradi priznávame, no všetci sa chceme niekomu páčiť. Niekto sa chce páčiť mnohým ľuďom (ideálne každému), niekomu zas postačí, ak občas nejaký kompliment utrúsi partner. Ľudia sa však nejakými metódami skrášľovali vždy a s pokročilou dobou je metód, tipov a trikov, ako vyzerať atraktívnejšie čoraz viac. Čo teda radia odborníci?

Jedzte mrkvu

Možno aj vás v detstve rodičia či starí rodičia presviedčali, že ak budete jesť mrkvu, naučíte sa pískať alebo budete mať zdravý zrak. Aj keď vás mrkva asi pískať nenaučí, no jej konzumácia je prospešná nielen pre zdravie, ale má aj iný benefit. Obsahuje pigment betakarotén, ktorý sa v istom množstve dostáva aj do pokožky. A výskumy tvrdia, že červenkastý odtieň pokožky je pre ľudí príťažlivý.

Červené šaty

Štúdie dokazujú, že u mužov aj u žien zvyšuje nosenie červeného odevu atraktivitu. U mužov symbolizuje červená dominanciu, kým u žien červená jednoducho pôsobí ako magnet.

unsplash.com

Nacvičte si chôdzu

Atraktivita nie je len o tom, aký je tvar vášho tela, čo máte oblečené a aký máte účes. Je to aj o pohybe tela a teraz nemyslíme tanec, ale chôdzu. Napríklad, keď žena pri chôdzi hýbe bokmi, zvyšuje svoju atraktivitu až o 50 percent. Samozrejme, nič netreba preháňať. Ideálne je nájsť zlatú strednú cestu.

Pomáhajte iným ľuďom

Výskumy dokazujú, že altruizmus, teda pomáhanie bez toho, aby sme niečo očakávali na oplátku, je pre ženy príťažlivou vlastnosťou. Ako na to vedci prišli? Tisícky ľudí sa pýtali, aké vlastnosti by mal mať ich partner a čo by mal robiť. Mnohí odpovedali, že ich partner by mal napríklad darovať krv alebo sa zúčastňovať dobrovoľníckych aktivít.

unsplash.com

Nakloňte hlavu

Ale zas nie ako zvedavé šteniatko vlčiaka. Mierne naklonenie hlavy na stranu, keď počúvate niekoho pri rozhovore, zvyšuje atraktivitu údajne až o 40 percent. Budíte tak dojem, že skutočne načúvate, a že ste empatickejší.

Vystrite chrbát

Vedci odporúčajú dokonca chrbát aj trochu ohnúť najmä u žien, a to tak, aby bolo výraznejšie viditeľné ich pozadie. To možno vysvetľuje aj to, prečo sú topánky na vysokých opätkoch také populárne napriek tomu, že chôdza je v nich väčšinou hotovým utrpením.

unsplash.com

Muži, odhoďte holiace strojčeky

Pretože podľa výskumov ženy považujú mužov, ktorí majú bradu za vhodnejší „materiál“ na dlhodobý vzťah. Brada údajne budí dojem, že muž má vyšší sociálny status a je viac maskulínny, teda dokáže ženu lepšie ochrániť. Ak však žena hľadá len krátkodobý úlet, preferuje len jemné strnisko.

Čo zvyšuje atraktivitu u ľudí podľa vás?

zdroj: spring

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.