Vonku už nie je veľmi horúco, no nie je ani veľmi zima, takže máme priam ideálne počasie na turistiku. Ak premýšľaš nad tým, kam by si sa vybrala, máme pre teba zopár tipov, ktoré určite nebudeš ľutovať. Môžeš sa odtiaľ tešiť na tie najkrajšie výhľady.

Čo sa týka náročnosti jednotlivých trás, je to naozaj veľmi individuálne. To, čo je pre niekoho ľahké, môže byť pre iných zase náročné. Ty sama musíš poznať svoje telo a musíš vedieť, čo všetko dokážeš. Pri väčšine z týchto trás však platí, že pohodovým tempom by si ich mohla bez problémov zvládnuť.

Kráľova hoľa

Jeden z najkrajších výhľadov ponúka práve Kráľova hoľa v Nízkych Tatrách. Zelený strom tam síce nenájdeš (ako sa spieva v známej ľudovej piesni), no tešiť sa môžeš na štíty Vysokých Tatier. Pri dobrej viditeľnosti tiež môžeš zahliadnuť Spiš, Liptov či Muránsku planinu.

Tomášovský výhľad

Jeden z najkrajších výhľadov a najnavštevovanejších miest vôbec. Ak sa vydáš do Slovenského raja, toto miesto by si určite nemala vynechať. Okrem úžasného výhľadu sa potom budeš môcť popýšiť aj vydarenou fotografiou, ktorá nesmie chýbať v žiadnej cestovateľskej zbierke.

Súľovské skaly

Súľovské skaly sú dostupné z viacerých smerov, môžeš sa sem vybrať z Považskej Bystrice, z Bytče či z Rajeckej doliny. Tieto unikátne skaly sú lákadlom turistov z celého Slovenska a pohľad na ne stojí naozaj za to.

Sitno

Ak chceš mať Banskú Štiavnicu ako na dlani, určite by si mala vybehnúť hore na Sitno. Dostaneš sa sem po rôznych turistických trasách. Keď však pred sebou uvidíš nádherný výhľad, hneď si povieš, že to za to stálo.

Ďumbier

Najvyšší vrch Nízkych Tatier ponúka výhľad na takmer všetky okolité pohoria stredného a severného Slovenska. Počas turistiky dokonca možno natrafíš aj na nejakého kamzíka.

Veľký Rozsutec

Patrí medzi najkrajšie a aj často navštevované vrcholy Malej Fatry. Výstup patrí k tým náročnejším, no hore ťa čaká úžasný výhľad na susediaci Malý Rozsutec. Podľa legendy je v okolí ukrytý aj zlatý poklad, tak možno sa ti pošťastí a práve na ten narazíš.

Sivec

Na východnom Slovensku sa tiež oplatí chodiť na túry. Najobľúbenejší je práve vrch Sivec, odkiaľ budeš mať krásny výhľad na priehradu Ružín.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.