Neviem, či iba ja som taká zasnívaná, ale zbožňujem staré filmy (najmä tie z druhej svetovej vojny a z 50. rokov), kedy muž pobozká nežne ruku krásnej krátkovlasej dáme a ona celá v nádhernom opojení zmyslom miluje každý jeho pohyb a slovo. Potom sa však preberiem, zapnem fejsbúk a sledujem novinky. Niekto pridal fotku ako ležia na posteli či sa vrúcne bozkávajú.

Mrzí ma to. Že som nežila v tých časoch kedy by mi muž, ktorý chce dobiť moje srdce, doniesol kyticu kvetov, bozkával by ma na krku a chodil by zadným vchodom môjho domu.

Prechádzali by sme sa nočnými ulicami, ja v nádhernej áčkovej sukni a on možno i vojak. Mrzí ma to, že dnes stačí dievčaťu napísať „Ahoj“, či ju zbaliť na diskotéke na jednu noc a vraj už spolu chodia.

zdroj: Photo by Jonathan Borba on Unsplash.com

Muži už nemajú záujem nás dobíjať. V podstate, častokrát im na to dievčatá nedávajú dôvod. Už nechodíme ako naše staré mamy v dlhých sukňiach, elegantné ako Parížanky, s červeným rúžom na perách a zopnutých vlasoch. Namiesto toho dnes chodíme na rande, na diskotéku,  kde sa predtým maľujeme dve hodiny, nahodíme legíny, úzke tričko a ideme sa nechať „zbaliť“.

Kde sa podeli tie časy, kedy muž pozval dámu na vynikajúcu kávu do útulnej kaviarničky, chodili do kina, prechádzali sa pod nočnou oblohou alebo sedeli len tak na lúke a sledovali hviezdy? Rozhodne ma mrzí, že dnes sme tak moderní, že zabúdame na to, že nie je to len o tom, koľko správ máme na fejsbúku, či v koľkých esemeskách si napíšeme že sa ľúbime. Chcem jednoducho rande, kedy ma zoberie večerným mestom, bude mi rozprávať spomienky a hovoriť vtipne. Chcem dnes tak veľa?

Chcem tie rande, kde:

  • V kine ma objíme a povie, že sa toho hororu nemusím báť
  • V kaviarni si pochutná so mnou na výbornej káve
  • Na lúke budeme sledovať hviezdy a čakať v auguste, kedy nejaká padne
  • Ma zoberie na výbornú tancovačku a bude za elegána
  • Ma odprevadí prvý krát ako pravý gentleman domov a nebude chcieť nič viac, len bozk na líce.
  • Ma pozve na zmrzlinu a budeme sa smiať
  • Pôjdeme na nedeľný východ Slnka
  • Pôjdem s ním na novú hru do divadla
  • Ma zavedie na nádherné miesto pri jazere, kde budeme mať piknik s výborným jedlom na deke.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.