Poznáš to. Každý okolo teba je v podstate spokojný so svojim životom a ak aj možno niekedy namieta, je to iba dočasné. Ty, dievča snívajúce a milujúce, chceš jednoducho viac. Uvedomuješ si, že žijeme iba raz, a preto chcem vidieť svet, zažiť veci a chápať dôvody, prečo práve ty. Neuspokojíš sa s našim školským systémom, neustálym leňošením a nič nerobením.

Chceš deň využiť naplno, vypadnúť a vidieť svet. Mnohí ťa nechápu a hovoria, že doma je najlepšie. Jasné, že je! Avšak kým si mladá a nemáš záväzky, chceš precestovať svet. Možno to je to, čo potrebuješ do života. Odísť, spoznať, naučiť sa a vrátiť sa.

large

pinterest.com

Chceš sa kochať kanadskou prírodou, smiať sa na klokanoch v Austrálii, piť čaj o piatej v Londýne a surfovať v Californii. Zdravím ťa, slečna! Tiež chcem od života viac.

Stáva sa často, že si pozeráš letenky do nejakej krajiny, hľadáš brigádu či premýšľaš ako rýchlo by si si dokázala zbaliť potrebné veci do jedného batoha. Maš lajknuté stránky, kde ľudia cestujú, kde o tom píšu a povzbudzujú, aby si i ty niečo už robila! Chceš ísť sama poprípade s najlepšou kamarátkou a je ti jedno kam. Chceš hneď teraz odísť. Nestačí ti každodenná rutina nudenia sa v škole či v robote. Už aj víkendové párty berieš ako stereotypnú a nič z toho viac nie je ako ranná opica.

large

pinterest.com

Ak si hovoríš, že máš ďakovať za to, čo máš, dobre. Ale, čo keď ťa vonku čaká niečo lepšie? Ak ťa už nebaví život tu, chceš zmenu, načo čakať? Dokedy chceš čakať? Ak si toto budeš stále odkladať, usadíš sa, tvoje sny nebudú splnené a ty budeš ľutovať.

Kedy máš objavovať svet, ak nie teraz?

Kedy si máš plniť sny, ak nie teraz?

large-1

weheartit.com

Možno práve „vonku“ sa dozvieš to, čo chceš v živote robiť alebo si splníš to, po čom túžiš. Nehovor, že sa máš prispôsobiť systému. Nehovor, že dnes je normálne byť otrokom internetu, kde selfíčka vyjadrujú tvoju krásu a kde neustále postuješ príbehy toho, čo robíš, pritom sama nie si šťastná. Dnešný svet ponúka toľko možností. Už nie je problémom precestovať Európu za rožky či stopovať a dostať sa do Paríža.

Ak nevieš čo ďalej, skús zistiť svoje možnosti. Skús študijné programy ako Erasmus, pozri sa na brigády v zahraničí na leto, no dnes zoženieš i lacné letenky napríklad do Berlína za 10 eur. Doporučujem taktiež film Wild a Into The Wild.

Vždy si sa chcela potápať na koralovom útese, skúsiť bungee jumping a žiť na predmestí Ríma? Nehovor, že to je už iba vo filmoch a tvojím osudom je stereotyp. Tvoj osud je v tvojich rukách a najdôležitejšie je začať od seba.

Do toho, dievča drahé! 

Držím ti palce!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.