Jednou z najťažších vecí nie je presvedčiť seba o tom, že ho nechceš, ale aj tomu uveriť.

Viem, že sa pokúšaš byť silná, pozbierať kúsky, ktoré boli zlomené a postarať sa o seba. No je to ťažké, ak si sa na neho tak dlho spoliehala. Je ťažké spomenúť si, aká si bola, keď si bola ešte bez neho.

Trápiš sa, stále ti chýba a dúfaš, že ti zavolá a ospravedlní sa za to, že nezabránil tomu, aby sa všetko pokazilo. No to sa nestane.

Zostáva ti len prázdnota, ktorá ťa obklopuje. Bolesť, ktorú nemôžeš uzdraviť a čierny oblak, ktorý nedovolí, aby slnko svietilo. Stačí len nájsť rôzne spôsoby, ako utlmiť bolesť a vyliečiť tvoje zlomené srdce. Viem, že to nie je jednoduché, pretože všetko, čo robíš, ťa vedie priamo k nemu.

Pozeráš sa na svoj telefón, prechádzaš si jeho profily, diskutuješ v hlave, či by si mu mala zavolať alebo napísať dlhú správu. Dovolíš jeho absencii, aby začala úplne kontrolovať tvoj život.

zdroj: unsplash.com

Ale jedna vec, ktorú si musíš uvedomiť, je, že nie je mužom, do ktorého by si mala byť zamilovaná. Nebol človekom, akým si chcela, aby bol, ale zostala si, pretože si dúfala, že sa zmení. Stále si dúfala, že bude lepšie, stále si chcela, aby bol ten, kým bol na začiatku.

Pokračoval s tebou v hraní hier a ty si stále dúfala, že sa veci vrátia späť do normálneho stavu. No problémom je, že to nikdy nebolo normálne. Predstavovala si si určitý život vo svojej hlave a on nikdy nemohol zapadnúť do tej časti. Ale pokúšala si sa, pretože ťa prinútil veriť tomu, že to, čo cítiš, je láska.

Neurobila si nič zlé, nemôžeš sa obviňovať, nesmieš už viac uvažovať o tom, že by bolo všetko iné, ak by si sa v danej chvíli zachovala inak.

Je príliš tvrdohlavý na to, aby si priznal, že spravil chybu. Dúfaš v to, že sa ti ospravedlní, no to sa nestane, pretože nebol pre teba pravým človekom.

zdroj: pexels

Zvykol si, že sa cítiš šťastne a milovane, ale ako čas prebiehal, tak ti ukázal, kto naozaj je. Stalo sa to jednostranným vzťahom, kde sa lámalo tvoje srdce a cítila si sa bezcenne.

Nemala si inú možnosť, ako odísť. Nedal ti inú možnosť. Vedel, kedy ti povedať správne sladké veci, ktoré si chcela počuť a nechala si ho vrátiť sa späť do tvojho života. Pretože ti strašne chýbal.

V určitom okamihu si musíš uvedomiť, že si zaslúžiš viac ako len tú polovičatú lásku, ktorú od neho dostávaš.

Musí to skončiť, musíš odísť a viem, že je to ťažké, ale ty si oveľa silnejšia. Zaslúžiš si niekoho, kto ti dá minimálne toľko, ako ty jemu.

Nevracaj sa k nemu, pretože si to nezaslúži a nikdy si ani nezaslúžil. Budeš na to potrebovať veľa síl, ale môžem ti sľúbiť, že budeš stále silnejšia – aj v tých najslabších dňoch. Deň, kedy sa k nemu prestaneš vraciať bude deň, kedy sa tvoj svet zmení k lepšiemu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.