Buď s mužom, ktorý ti dá istotu. Ktorý ti nebude hovoriť „neviem“, „možno“, „uvidíme“, „nie som si istý“ alebo „neviem, či si tá pravá pre mňa“. Určite si to niekedy zažila. Zamilovala si sa do nesprávneho muža. Vlastne si o tom aj vedela, ale… nevadí. Veď je ti s ním dobre a to je dôležité. Teda, nie vždy dobre, ale snáď tých pár zlých chvíľ vydržíš, no nie?

Myslím si, že už máš istý vek a určité skúsenosti so vzťahmi za sebou. Niekedy to bol krok vedľa, inokedy si musela hľadať sebaúctu, niekedy to bolelo viac, niekedy menej. Čo je však podstatné: vždy si skončila sama. Ako hovorí môj dobrý priateľ, vždy na všetko zostaneme sami. Iba so sebou sme neustále a preto by sme mali mať na seba vysoké nároky a mali by sme so sebou samým vychádzať najlepšie.

Ľahko sa hovorí, horšie sa činí. No predsa, koľko krát si seba za niečo neznášala? Prečo si teda nevyberať ľudí do svojho života, ktorí ti skutočne niečo odovzdajú a urobia z teba lepšieho človeka? Ja viem, on je tak brutálne charizmatický, úžasný, dokonalý a… veď si domysli. Ale sakra.. on je vlastne strašný hlupák, ktorý ma chce len na pár chvíľ, dokým ho neomrzím. Taká je pravda o mužovi, ktorý s tebou neráta do budúcna, maximálne na pár týždňov.

Celkom „vtipné“ je to, že my samé, si veľmi dobre uvedomujeme, ak nás niekto ničí, ale vlastne s tým nič nerobíme, lebo je to možno naša chyba, možno sme príliš sebecké a možno on má pravdu. Meníme sa, potom sa strácame, skúšame sa nájsť, popritom si poplačeme a ponadávame, ako sme mohli takému hlupákovi uveriť. 

Ty sebe môžeš dať istoty a priority. Ty sebe môžeš povedať, že si nejdeš ubližovať a preto sa s ním nechceš naďalej stretávať. Drahá, tieto voľby a rozhodnutia sú vždy len na tebe! Vyber si teda muža, ktorý ti dá istoty. Ktorý nebude spochybňovať tvoje názory, ktorý ťa nebude meniť a neustále spochybňovať. Vyber si niekoho, pri kom si budeš istá.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.