Predtým, ako si prečítaš tento článok, odporúčam ti tento o dobrom dievčati.

„Asi by som mala fajčiť.“

„Možno by som sa mala opiť, aby som im dokázala, že aj ja sa viem zabaviť.“

„Vlastne s ním ani nechcem ísť von, ale asi by som vyzerala ako hlupaňa.“

Tak pre začiatok, nemyslím si, že byť dobrým dievčaťom znamená iba sedenie doma, čítanie kníh, že si nemôžeš zapáliť alebo ponadávať. Pre mňa to znamená byť „sama sebou“ nech si kdekoľvek. Znamená to mať zásady a rešpektovať druhých. Znamená to mať empatiu, dobré úmysly a byť skutočne dobrosrdečná. Nemyslím tým dokonalú ženskú či nevinné dievčatko, ktoré vyhovie všetkým.

„Zlý svet“ je možno trochu zveličený. Nemyslím to tak. Som veľmi pozitívny človek, ale týmto článkom by som ti skôr chcela povedať, že nech sa deje, čo sa deje, buď sama sebou a to, ak ti niekto povie, že si „príliš dobrá“ alebo by si sa mala odviazať, počúvaj samú seba, pretože len ty sama vieš, čo potrebuješ a chceš. Aj dobré dievčatá chodia na párty alebo sa zabávajú.

Byť dobré dievča neznamená byť naivná, hlúpa a nezaujímavá.

Byť dobré dievča neznamená byť nudná, ľahostajná a trápna.

zdroj: Pixabay.com

„Rada sa obklopujem ľuďmi, ktorí chcú, aby som bola vyspelejšia, lepšia a otvorenejšia.“

– Miley Cyrus

Myslím si, že je v dnešnom svete veľmi dôležité byť samým sebou. Ak chceš fajčiť, fajči. Ak chceš chodiť každý víkend na párty, choď. Ak chceš v piatok večer zostať doma a čítať si knihu, čítaj. Je veľmi dôležité, byť sama sebou a obklopovať sa ľuďmi, ktorí to rešpektujú a majú ťa radi prirodzenú.

„Nikdy sa nemením. Jednoducho sa stávam viac a viac mnou.“

Nikto nestojí za to, aby si sa musela pretvarovať alebo porušovať svoje zásady. Ak nechceš ísť v piatok večer von, nechoď. Ak sa bojíš lásky, nesiľ to a nechoď do toho, nestojí to za to. Ak si nechceš dať tie štekle, tak si ich nedaj. Ak je tá sukňa príliš krátka, kašli na to a daj si to, čo sa páči tebe.

Rob to, čo si myslíš, že je dobré a správne pre teba.

Jednoducho: Buď sama sebou!

Nie si len tak obyčajné dobré dievča.

Si výnimočné dobré dievča, ktoré je samé sebou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.