Po dlhšom čase som viedla ženskú debatu. Takú tu ozajstnú, veď to poznáš. Pijete kávu, či v mojom prípade čaj a klábosite. O živote, o ľuďoch, o sklamaniach, o bolestiach i radostiach. Dostanete sa na tému „muži“. Nenadávate, lebo tiež nie je skvelé. Rozprávate sa o „mužoch vášho života“, smejete sa a premýšľate. Usmievate sa.

Potom jedna z Vás povie: „On bol skvelý. Bol naozaj dobrosrdečný, milý a láskavý, ale nebol pre mňa správny.“

Ono sa to v živote stáva. Ak stretneme niekoho, kto je naozaj dobrý človek, spĺňa naše „požiadavky“ a je pre nás skutočne dobrá voľba, vidíme ho ako nášho potenciálneho partnera. Ale… potom niečo sa stane. Niečo ťa sklame, niečo sa dozvieš.

Určite si aj ty raz stretla muža, ktorý bol naozaj všetkým, len nie správnym mužom pre teba. Pozorný, šarmantný, milý, dobrosrdečný, láskavý, vtipný, dobre vyzerajúci…

zdroj: Photo by ola symolon on Unsplash.com

Stále tvrdím, že nie každý človek, ktorý je aj dobrý, musí zostať v našom živote navždy. Pred pár mesiacmi som si prečítala výrok, ktorý som si musela zapísať: “ Sú na svete rôzni ľudia. Tí, pre ktorých ste domovom, aj takí, pre ktorých ste cestou k tomu domovu.“

Za život stretneme mnoho zaujímavých mužov. Niektorí nás sklamú, iní nám ukážu našu hodnotu a pri niektorých si ju musíme nájsť samy. Nech je niekto akokoľvek milý a vieš si ho predstaviť ako otca svojich detí, ešte neznamená, že ním aj bude.

Stretneme pozoruhodných mužov, ktorí sú skutočnými vzormi, ktorí sú naozajstnými mužmi. Avšak, sú všetkým, len nie mužom pre nás. Myslím si, že správny muži musia prísť do našich životov preto, aby nám ukázali, že si nás skutočne vážia a aby vyliečili rany, ktoré nám zostali po niektorých hlupákoch. To však ešte neznamená, že jeden jediný muž, ktorý je skvelý, je aj pre teba.

Ľudia v tvojom živote sa obmieňajú. Zostávajú len tí najdôležitejší a len tí, ktorých skutočne potrebuješ. Nezúfaj. Ver mi, že raz stretneš muža, ktorý bude všetkým, ale aj správnym mužom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.