Ak si dospievala na začiatku 21. storočia, tento článok bude pre teba ako stvorený. Pamätáš si ešte na beauty trendy, ktoré v tom čase leteli? Dovoľ, aby sme ti pripomenuli to najhoršie z najhoršieho.

Určite nám dáš za pravdu, že dnes by si sa takto hanbila vyjsť na ulicu a radšej by si ostala zatvorená bezpečne doma, kde by ťa nemohol nikto vidieť. Pred desiatimi či dvadsiatimi rokmi sme však tieto veci považovali za štýlové a boli sme patrične hrdé na to, že vyzeráme ako každá druhá.

Koľko z týchto trendov si obľubovala aj ty?

1. Oči orámované čiernou linkou. Chceli sme vyzerať ako Avril Lavigne a namiesto toho sme vyzerali skôr ako panda.

2. Melír. Pamätáš sa, že takmer každá druhá mala hnedé vlasy s hustým blond melírom? V tom čase ombré ešte neexistovalo.

3. Vlasy ostrihané „do postupna“. Predné vlasy si mala krátke a postupne boli urobené schodíky. Otrasný účes, ktorý sa nedalo takmer nijako upraviť.

4. Krepovanie vlasov – kapitola sama o sebe. Tiež si ostala v nemom úžase, keď do triedy prišla prvá kamoška, ktorá podľahla čaru tohto trendu? Používali ste si krepovačku navzájom a celé popoludnia ste strávili experimentovaním, čo všetko tento zázrak dokáže.

5. Farebné očné tiene. Dnes sa dá síce z farebných tieňov vykúzliť krásny look, ale vy ste vyzerali ako disko guľa. Lebo čím žiarivejší tieň, tým lepšie.

6. Pamätáš sa aj na divný trend, kedy kontúrka na pery mala úplne iný odtieň (prípadne bola o dosť tmavšia) než rúž?

7. Vytŕčajúce ramienka z podprsenky. Nerobilo nám problém dať si top bez rukávov, pričom nám bolo vidieť celé ramienka.

8. Alebo ešte lepšie – priesvitné ramienka. Aký mali význam, keď boli aj tak viditeľné a nedali sa vlastne vôbec prehliadnuť? Navyše sa ti pod nimi potila koža a šmýkali sa.

9. Tielko oblečené na tričku. Vrstvenie oblečenia je síce fajn, ale táto kombinácia vyzerala akurát tak nevkusne.

10. Mini sukňa oblečená na legínach? Hotová módna katastrofa! A pamätáš si ešte čierne trojštvrťové legíny s čipkou dole, ktoré nosila každá druhá baba?

11. Neónové tielka. Ružové, zelené, žlté a oranžové. Nosila ich takmer každá a žiadnej neprekážalo, že vyzerá ako smetiar, ktorý má na sebe reflexnú bundu.

12. Bedrové nohavice s nízkym pásom. Keď si si sadla, bolo ti vidieť buď celé nohavičky alebo dokonca zadok. Nehovoriac o tých holých krížoch.

13. Zvonové rifle alebo nohavice. Keď pršalo, celý spodok nohavíc si mala premočený.

14. Bolero. Pamätáš si na kúsok oblečenia, ktorý schoval len tvoje ruky?

15. Na záver nemôžeme zabudnúť na extrémne tenké obočie, ktoré sme si vytrhali až tak veľmi, že z neho ostala len tenká čiara. Alebo sme si ho vytrhali úplne a potom dokreslili.

Tak čo, v koľkých z týchto 15 bodov si sa našla aj ty? Daj nám vedieť do komentára.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.