Väčšina žien sa maľuje podľa vlastných preferencií, nálady a chute. Avšak častokrát sa seknú vo výbere farby či odtieňu, ktorý chcú použiť. Preto sme pre teba pripravili súhrn odtieňov, farieb a štýlov make-upu, ktorý sa bude hodiť k tvojim očiam a nechá ich vyniknúť. 

Modré oči

Základom pre to, aby tvoje belasé oči vynikli je používať tie správe odtiene, ktorými sú napríklad zemitné farby a zlatá. Na celé pohyblivé očné viečko nanes telovú až jemne hnedú farbu, pričom na konci oka môžeš použiť tohto tmavého odtieňu viac, aby si trošku zdramatizovala celý look. Následne nanes zlatý tieň alebo trblietky na celé oko, čím zvýrazníš a zelegantníš celú vizáž. Ak chceš môžeš sa pohrať aj s očnou linkou a maskara nesmie chýbať.

Zelené oči

Na to aby vynikla farba mačacích zelených očí je potrebné úplne iné spektrum farieb ako napríklad odtiene tehlovej, bordovej až oranžovej. Síce je to trochu odvážnejšie, ale teraz si to môžeš dovoliť aj ty. Tento make-up je skutočne jednoduchý, pretože skutočne nechceš prekročiť hranicu a vyzerať akoby si plakala a mala začervenané oči. V prvom rade nanes podkladovú bázu a od stredu viečka začni čarovať s tehlovou či bordovou farbou skutočne jemne. Do predného kútiku oka nanes bledú no nie príliš výraznú farbu a doplň špirálou či očnou linkou.

Hnedé oči

Pri hnedých očiach nebudeme príliš vymýšľať s farebnými kombináciami, pretože by si ešte mohla pokaziť ich hlboký podtón, ktorý prinášajú už len pri pohľade na ne. Budeme sa používať vo farebnej palete hnedej, béžovej, bronzovej a trošku striebornej. Ak máš hnedé oči, môžeš si dovoliť použiť výraznejšiu bledú farbu na prednú časť oka. Následne použi plynulý prechod medzi béžovou a hnedou, vďaka čomu vykúzliš dymový look, ktorý je nesmrteľný. Na záver môžeš použiť metalické odtiene, ktorými celý make-up bude vyzerať viac elegantne a maskara na záver je must have.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.