Zistiť, či niekto má alebo nemá o teba záujem môže byť zložitá vec. O to ťažšia, ak s ním vôbec nerandíš a on ešte nespravil ani prvý krok. Našťastie, existujú fyzické znaky, vďaka ktorým si môžeš všimnúť, že sa niekomu skutočne páčiš. 

Veľká časť našej komunikácie totiž pozostáva z neverbálnych podnetov. Reč tela tak niekedy dokáže povedať viac ako slová. Podľa odborníkov existuje niekoľko znakov tela, ktoré ti môžu pomôcť zistiť, že je daná osoba do teba zamilovaná. Nemyslíš si teraz, že ten kamarát, ktorý sa takto správa, tajne túži po vzťahu s tebou?

1. Hlboké dýchanie

Pri verbálnej komunikácii rozlišujeme 2 základné postoje, a to otvorenosť a uzavretosť. Je dôležité tieto postoje odhaliť, o to viac, ak ide o rande. Ak sa niekto „zatvára“, založí si ruky, špičky chodidiel od teba odsunie, zmrašťuje obočie a jeho dýchanie sa zdá byť plytké. Sú to znaky toho, že sa necíti príjemne. Naopak, ak jeho telo smeruje k tebe a dych je uvoľnený a hlboký, cíti sa s tebou dobre a bezpečne.

2. Zameriava sa na tvoju tvár

Síce sa to môže zdať zrejmé, ale jeden z najlepších spôsobov, ako zistiť, že sa mu páčiš, je všimnúť si jeho pohľad. Očný kontakt je najdôležitejším znakom vzájomnej príťažlivosti. Štúdia z roku 2018 v oblasti sexuálneho správania potvrdili, že ak človeka niekto priťahuje, zameriava sa pohľadom na jeho hornú časť tela. Teda od hrudníka nahor, a samozrejme, na oči. Ľudia, ktorí mali záujem len o priateľstvo sa vraj častejšie dívajú na nohy.

3. Rozšírené zreničky

Toto bude chcieť z tvojej strany trocha viac úsilia, ale ak nájdeš správny spôsob, ktorý nebude nepríjemný, skús si všimnúť jeho zreničky. Ľudské zreničky sa totiž prirodzene rozširujú nielen pri strachu, ale aj vtedy, ak je človek zamilovaný.

4. Opakuje po tebe

Takzvané „zrkadlenie“ sa objavuje vždy, keď sa s tebou chce niekto spojiť. Pre vysvetlenie – opakuje to, čo robíš ty. Ak sa nakloníš, spraví to tiež. Jemné naklonenie hlavy, poloha rúk, či posun polohy. Kľúčové slovo je jemné – je to byť prirodzená reakcia, pretože to človek robí podvedome. Chce byť s tebou zohratá dvojica.

5. Kráča tvojím tempom

Ak sa jeho kroky a tempo zhoduje s tvojím, určite mu na tebe záleží. Neukazuje len to, že ti chce byť bližší, ale aj rešpekt – nechce byť počas rozhovoru príliš ďaleko alebo naopak pozadu.

6. Je pri tebe nervózny

Ak je niekto v tvojej prítomnosti nervózny, je to jasný znak toho, že si pre neho dôležitá. Je v strese, pretože chce na teba zapôsobiť čo najlepšie. Niektorí sa ju snažia zakryť tým, že sa hrajú na to, že nemajú absolútny záujem, ale ich telo (napr. nadmerné potenie) ich prezradí. Chalani, ktorí sú zamilovaní sú vždy roztomilo nervózni. Je už len na tebe, či to prekukneš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.