Zdravá pleť je vláčna a produkuje tukovými vačkami primerané množstvá mastnoty. To jej dodáva prirodzený lesk. Drahá kozmetika nie je všetko. Malé, no dobré úpravy jedla budú mať pre tvoju pleť omnoho pozitívnejšie účinky, ako by si mala investovať do príliš drahých vecí. Krása ide zvnútra, a to platí aj o výzore tvojej pleti. 

Pleť potrebuje vitamíny. Niektoré vitamíny a minerály sú pre mlado vyzerajúcu pokožku nevyhnutné. Nájdeme ich v prirodzenej forme v cesnaku, cibuli, vajciach či špargli.

Skús vynechať cukor. Skús aspoň na týždeň vylúčiť jedlá z rýchleho občerstvenia a sladkosti. Bublinkové sladené nápoje, cukor a jedlá s prázdnymi kalóriami, rovnako ako aj alkohol. Nejedz taktiež ani nič vyprážané.

Nezabudni na pitný režim. Je úplne v poriadku, ak si raz za čas dáš sladené nápoje, no ak ich piješ pravidelne a dokonca častejšie ako čistú vodu, nastáva problém. Potom sa nemôžeš čudovať, že tvoje telo a tvoja pleť nespracováva toľko cukru.

zdroj: pexels.com

Dvakrát do týždňa si dopraj výživnú masku. Účinok pleťových masiek je okamžite viditeľný. Hlavne tie s vysokým obsahom vlhkosti. Pôsobia na bunky ako životabudič a pleť okamžite vyzerá hladšia a čerstvejšia. Dokonca sa napnú aj jemné vrásky.

Dopraj si vitamín C. Ochabnutú a unavenú pleť dokáže oživiť dávka vitamínu C. V krémoch stimuluje tvorbu kožných kolagénových vlákien. Pôsobí aj na látkovú výmenu.

Voda v spreji. Využi možnosť ružovej vody alebo klasickej osviežujúcej vody v spreji. V prvom rade síce vnímame príjemné osvieženie, no aj mimo leta pomáha udržiavať pružnosť pleti.

Nezabudni na uhorky. Uhorky obsahujú až 96 % vody, čo je jedno z najvyšších množstiev uchovávanej vody v zelenine, čím udržiavajú tvoje telo hydratované. Ak máš večer chvíľu čas, skús si na tvár dať uhorky a uvidíš, že tvoja pleť bude rozžiarená.

Veci, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú dôležito. Okrem dôkladného čistenia, najlepšie ráno a večer produktmi na nečistú pleť, by si mala pravidelne meniť obliečku na vankúši a uterák na tvár, aby si zabránila množeniu baktérií.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.