Včera tu ešte bol, dnes už tu nie je. Zozbierali sme pre teba tie najlepšie rady z babskeveci.sk (M),adme, ktoré ti pomôžu!

Láska. Tak krehká a pritom boľavá záležitosť. Ak ste niekedy niekoho milovali a on vám zlomil srdce, viete o čom je reč. Nedá sa naňho zabudnúť a predsa by ste chceli. Chceli by ste začať odznova, ale nejde to. To, čo nevyšlo, sa nevráti späť a nestoja za to ani depresie ani sebazničujúce myšlienky. V živote to tak niekedy chodí. Keď to nevyjde s jedným, príde niekto iný. Teda, ak sa nezatnete a nepoviete si „nikdy viac“.

Prijmite skutočnosť, že ho nepotrebujete

Včera tu ešte bol, dnes už nie je. Zbláznili ste sa z toho? Zomreli ste bez neho? Dokážete fungovať v normálnom režime, alebo musíte len ležať a myslieť na to najhoršie? Ak sa vás ani jedno z tohto netýka, potom to znamená, že tento človek nebol vo vašom živote až taký potrebný.

Niekedy sa nám skrížia cesty s niekým, kto nás má obohatiť, naučiť nás novým veciam, či jednoducho byť v určitej etape života s nami. Je to ako s kamarátkami – na strednej ste nerozlučné a po výške sa stretnete raz za pol roka, ak vôbec. Keď prijmete skutočnosť, že príčina vášho zlomeného srdca vlastne vo vašom živote nie je potrebná natoľko, aby ste sa bez nej nezaobišli, bude to prvý a veľmi pozitívny krok k úspešnému štartu.

zdroj: unsplash.com

Zamerajte svoju pozornosť na iné veci

Priatelia, voľný čas, šport, práca, domáce zviera. Každý to vidí inak a každý potrebuje k životu niečo iné. Kým jedna svoju negatívnu energiu vyskáče na zumbe, druhá ju vypustí von na meditáciách a tretia donekonečna žúruje s kamarátkou, kým štvrtá si kúpi mačku. Detoxikujte nielen svoju myseľ, ale aj svoje srdce a odrazu ani nezbadáte a všetko sa začne vo vašom živote meniť.

Možno to budú noví ľudia, ktorí vás obohatia a zmenia váš pohľad na vec, možno kamarátky a možno rodina. Možno vám do cesty skočí náhoda a vy nájdete niečo, o čom ste nikdy ani nesnívali. Jednoducho treba mať oči otvorené a zamerať sa na iné veci, než je stará láska a všetko s ňou spojené.

Hľadajte si seberovných

Rovnako zmýšľajúci človek je v akomkoľvek vzťahu vzácnosť po akej mnohí ľudia túžia aj celý život. Nájdite si nových priateľov, ktorí túžia po kontakte so svetom takisto ako vy. Nie nadarmo sú zoznamky, chaty a podobné novodobé vymoženosti. I keď to možno pri každom človek nevyjde, v jednom z nich môžete nájsť priateľa alebo priateľku na život a na smrť.

Podstatné je nezameriavať sa na minulosť ale hľadieť do budúcnosti. A v tej by mal byť ktokoľvek, len nie vaša predošlá láska. Tak sa zlomeného srdca nikdy nezbavíte a lásku nezískate.

Starajte sa o seba

Doprajte si kúpeľ, dovolenku, výlety s kamarátmi, alebo si kúpte niečo, po čom vaše srdce piští už dlho. Starajte sa o to, aby ste sa cítili pohodlne, nezávisle a šťastne. Aj keby malo takéto šťastie spočívať v každodennej šálke kávy v dobrej kaviarni s dennou tlačou, či v podobe prechádzky po slnkom zaliatom nábreží. Alebo voňavý kúpeľ? Nová kozmetika? Masáž? Je toho toľko!

zdroj: unsplash.com

Zmeňte účes alebo šatník

Hovorí sa, že za každou radikálnou zmenou účesu je muž. Zväčša je to pravda a nie je to hanba. A čo, že ste sa skosili na mikádo a prefarbili si vlasy na tmavohnedo? Aj to je spôsob ako zahodiť minulosť za hlavu a začať celkom odznova. Ste nová osobnosť a bez štipky sebaľútosti by ste si mali uvedomiť, že už nikdy nebudete taká ako kedysi. A je to dobre, pretože toto sa z vás stalo, kým ste si mysleli, že váš vzťah vás obohacoval.

Začnite športovať

Každé boľavé srdce potrebuje niečo iné, no spravidla to bývajú len dva druhy vybičovaných emócií. Jedny sú tie agresívne – teda aktívnym športom, kde môžete zapájať všetku svoju nahromadenú zlosť, energiu, či hnev (futbal, basketbal, tanečné športy, behanie, box…) a druhé sú tie meditatívne – teda fyzicky neaktívne aktivity, kde pracujete skôr s mysľou a dušou (jóga, meditácia…).

Na každého platí niečo iné. Každopádne začínať so športom, ktorý vám „len“ skráti deň nie je najrozumnejšie, i keď aj to je bezpochyby výhoda. Zamerajte sa na niečo, kde dáte zo seba von všetko, čo vás ťaží. Ideálne je vyskúšať obe ponúkané riešenia.

Doprajte si dávku nádeje

Ale nie nádeje v to, že sa veci vrátia do starých koľají ale nádeje v budúcnosť! Tá je dôležitá a nateraz ste v nej len vy. Žiaden muž nestojí za to, aby sa z vás stala chodiaca troska žijúca márnymi nádejami. Nie je nič horšie ako čakanie na náhly záujem niekoho, kto vás poslal k vode a nechcel počúvať, prečo by ste mali ostať spolu.

Neexistuje situácia, kedy by ste nemohli povedať, že to bude lepšie. Pretože to tak či tak lepšie bude, ibaže vy si to z nejakých zarytých a nezmyselných dôvodov odmietate priznať.

zdroj: unsplash.com

Nehnevajte sa

Hnev alebo ľútosť voči starej láske tiež nie je riešením. To najlepšie čo môžete urobiť je vyrovnať sa so situáciou tak, ako je. Hnevať sa na dotyčného vám nedá nič okrem negatívnych pocitov, ktoré budete len opakovane a tým pádom aj neúspešne vybíjať alebo v tom horšom prípade hromadiť v sebe.

Rovnaké to je aj s ľútosťou. Nahovárať si, aký je to poľutovania hodný hlupák vám takisto nič nedá, i keď v danej chvíli možno budete mať pocit, že hej. V konečnom dôsledku neviete, čo ho ťahalo k tomu, aby vám dal kopačky. Pamätajte, že len málokedy je za boľavým rozchodom pravý dôvod. To najhlbšie si zväčša každý z nás ukrýva v tom najtajnejšom zákutí duše a možno keby ste jeho dôvod poznali, pochopili by ste ho.

Nezamýšľajte sa nad tým, prečo to urobil a kde sa stala chyba. Aj tak túto dilemu nevyriešite a hoci je to priam nadľudsky ťažké, skúste to všetko hodiť za hlavu a zabudnúť na to, či nejaký dôvod bol alebo nebol. Muža vám to naspäť nevráti a rozchody sa dejú obvykle vtedy, keď už žiadne iné riešenie jeden z dvojice nevidí.

zdroj: babskeveci.sk (M), adme

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.