Trenchcoat, alebo po našom trenčkot, je obľúbený druh plášťa, ktorý nesmie chýbať v šatníku žiadnej ženy. Je skvelý na prechodné obdobie, pretože sa hodí do počasia, kedy je už nejaký vršok potrebný, no čas na kabáty ešte nenastal. 

Vyzerá veľmi vkusne a na fotkách nižšie môžeš vidieť, na koľko spôsobov sa dá k nemu nakombinovať outfit. Jednoznačne najobľúbenejším stále zostáva jeho klasická béžová farba, no fashion maniačky ho majú hneď vo viacerých farebných prevedeniach. Inšpiruj sa týmito 8 outfitmi aj ty a buď na jeseň štýlová!

View this post on Instagram

Stil reminiscing on my first #NYFW and all the things. We stayed in Soho at @thedominicknyc and was the perfect location for shows, super chic, and the suites are stunning! Absolutely loved spending our evenings walking around Soho, trying new restaurants, and it has the best shopping by far!!! Jordan made an excellent choice here! (Not sponsored, but so lovely) . About to get a cocktail, when it started raining, but sooo excited it cooled off and I got to wear layers! . This trench is life!! I’ve always wanted a fabulous trench, and this one is so well made and not super stiff. The fabric has a lot of movement, isn’t bulky, and I’m in love! Plus, it’s on promotional sale, 30% off…and it comes in 3 other colors! Definitely a beautiful an easy piece to wear for years to come, and under $90! Linking similar on my booties, And my sunnies are ultra chic, and under $70 as well! http://liketk.it/2xkis #liketkit @liketoknow.it #LTKunder100 #LTKstyletip #LTKxNYFW #LTKsalealert . Shop all my looks, via the @liketoknow.it app, free to download, and search liveloveblank…super easy!💋

A post shared by Kim Blank | Live Love Blank (@liveloveblank) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.