Určite sa to stalo aj tebe. Mohla si si na seba dať hocičo, avšak absolútne si sa necítila sama sebou, bola si nervózna a už vôbec si sa necítila byť peknou. Ako nájsť svoj osobitý štýl, v ktorom sa budeš cítiť dobre, vyzerať dobre a budeš sama sebou?

Nie je to vôbec náročné. Je úplne normálne, ak stále nemáš vyhradený jeden štýl a experimentuješ. Nič to, si na dobrej ceste k sebapoznaniu.

SEBAPOZNANIE

Prvým dôležitým krokom je poznať samú seba. Vieš, že máš radšej športový štýl, tak sa rozhliadni po kúskoch, ktoré sú pohodlné ako napríklad kvalitné tenisky, džíny, bundy… Ak vieš, že sa rada obliekaš elegantne, rozhliadni sa po výbornych šatoch, blúzkach, topánkach a sakách. Je dôležité, aby si vedela, čo sa ti páči a jedine vtedy vieš, čo si kúpiť.

INVESTOVANIE DO KVALITNÝCH A JEDNODUCHÝCH KÚSKOV

Minimalizmus alebo menej je viac je tu už nejaký ten rok a vďaka tomu si mnohé z nás uvedomili, že skutočne nepotrebujeme 10 blúzok, 20 topánok a neustále nakupovanie nás vlastne vôbec nerobí šťastnými. Je dôležité investovať do kvalitných kúskov, ktoré vieš, že nie sú len na jednu sezónu a sú skutočne dobrou investíciou. Investuj najmä do kvalitných kabátov, riflí a topánok. Nezabudni aj, aby tvoje kúsky, do ktorých investuješ boli ľahko kombinovateľné.

 

NECH TVOJE OBLEČENIE VYJADRUJE TVOJU OSOBNOSŤ

Ak si krehká duša, ktorá má rada kvetiny, určite nebudeš neustále nosiť čierne veci. Ak rada experimentuješ, určite nebudeš mať problém dať si niečo výstredné. Neboj sa, je to v poriadku. Móda nie je len materialistická vec, ktorá ťa ma skrátka len ošatiť. Je to vyjadrenie tvojej osobnosti a mala by si sa vo svojich veciach cítiť sama sebou, preto sa neboj vyjadriť svoju osobnosť pomocou módy.

View this post on Instagram

😍 Credit: @mapetitebyana

A post shared by ❤️FASHIONFORALL❤️ (@fashionforall) on

 

NENÚŤ SA A NEKOPÍRUJ

…alebo jednoducho povedané nepodliehaj módnym trendom, ktoré sú tu len na jednu sezónu a udávajú, že máš nosiť sivú farbu, aj keď ju neznášaš. Netreba slepo nasledovať módne trendy len preto, lebo je to IN alebo OUT. Nekopíruj ani svoje kamošky, ktoré vraj „zadávajú“ štýl. Buď hlavne sama sebou, nebuď kópiou, ale originálom.

 

UROB SI NÁKUPNÝ DEŇ

Ale s mierou. Urob si deň pre seba, pomaly a pozorne prechádzaj obchody a zisťuj, čo sa ti páči, čo sa ti hodí a do čoho by si chcela investovať. Nekupuj veci nárazovo a len preto, lebo to rýchlo teraz potrebuješ na jednu akciu. Ak sa rozhodneš zmeniť svoj šatník, chce to čas a úsilie, preto skús na jeden deň ísť do rôznych obchodov a zistiť, čo by si chcela nosiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.