Vraj po správnych raňajkách by si nemala byť hladná ešte 4 hodiny. No priznaj sa. Aj ty robíš to, že ráno dáš do seba kávu alebo jogurt a už utekáš do školy či do práce? Piť kávu nalačno je rovnaká hlúposť ako nahádzať do seba ráno kilá cukru prezlečené za cereálie. 

Správne je pred raňajkami, teda nalačno, vypiť pol litra vlažnej vody alebo bylinkového čaju. Chápem, že nie vždy sa to dá, no ak si to vybuduješ ako svoj ranný rituál, pleť aj telo sa ti poďakujú. Raňajky by mali byť vyskladané z ľahko stráviteľných bielkovín, bezpečného tuku, komplexných sacharidov a vlákniny.

Čo by sme teda mali alebo nemali jesť?

Zdravé cereálie

Žiadne pražené, ale skutočne zdravé a chutné. Ideálne vločky. Z cereálií si treba vyberať tie s vyšším podielom vlákniny a bielkovín. Ak si do ovsených vločiek nasypeš vlašské orechy alebo ľanové semienka, máš chutné a zdravé jedlo, ktoré ťa skutočne zasýti, naštartuje ti organizmus a dodá energiu.

Toasty alebo muffiny

Nielenže všetko sú to výrobky z málo výživnej bielej múky, ale okrem oleja a masla obsahujú kvantum rafinovaného cukru. Taktiež nie je v poriadku, ak si ráno hneď dáš čokoládu alebo niečo, kde je až priveľa cukru, pretože budeš veľmi skoro unavená.
zdroj: unsplash.com

Jogurty

Dbaj na to, aký si vyberieš, pretože jogurty obsahujú éčka. Sústreď sa na tie s vlákninou a s výživou.

Čaj 

K dobrému jedlu si ráno daj šálku zeleného čaju alebo detoxikačného čaju. Nabudí ťa energiou a posilní ťa.

Celozrnné pečivo a zelenina

Mozzarella, celozrnná bagetka, zelenina – výborná kombinácia, ktorá zasýti a dodá energiu. Ak sa chceš dobre a výdatne najesť, a neobľubuješ moc cereálie a jogurty, táto voľba je práve pre teba. Taktiež odporúčame vajíčko a avokádo.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.