Introverti preferujú dlhé vzťahy, ktoré majú perspektívu do budúcna. Ak si introvert vybral zrovna teba alebo ty, ako introvertka, si si niekoho vybrala, tak ten človek skutočne musí stáť za to. Ako teda vnímajú vzťah introverti a aké je to byť vo vzťahu s nimi?

Tichá samota

Introvert potrebuje tráviť čas so svojou polovičkou potichu. Žiadne selfie na Instagram či instastorky. Taktiež je preňho ideálne, ak trávite čas osamote, alebo maximálne v ZOO mimo mesta, kde nikoho nepoznáte.

Introvert podporuje človeka takého, aký je

Láska s introvertom nie je len taká klasická. Introvert ťa obdivuje a podporuje v tom, čo robíš a aká si. Nebude od teba očakávať, že sa zmeníš, ale bude podporovať tvoje skutočné ja.

Vzťah s introvertom nie je nuda

Introvert síce nemá rád veľké podujatia a veľa ľudí na jednom mieste, ale vie si užiť koncerty, kino či krásne miesta. Taktiež pozná veľa možností, ako si užiť deň na peknom mieste, ktoré nepozná veľa ľudí.

 

„Čo sa týka spoločnosti, v ktorej sa pohybujem, som veľmi vyberavý. Svoj čas a energiu venujem len tým, ktorí mi ich aj vrátia.“  Dau Voire

Introvert počúva

Introvert ti nepovie, že má toho dosť. Je skutočne dobrým partnerom a zároveň priateľom. Tvoje problémy sú aj jeho problémy. Tvoje radosti sú aj jeho radosti.

Nie je žiarlivý

Introvert potrebuje svoj osobný priestor, a preto s ním nebudeš neustále. Uvedomuje si svoju hodnotu a uvedomuje si hodnotu druhých, preto nečakaj, že sa ti bude doprosovať, neustále ťa prenasledovať a určite nie žiarliť.

Zmysluplné konverzácie

Skvelé filmy, čítanie kníh či časopisov, sledovanie hviezd alebo rozprávanie sa o živote. Toto všetko zažiješ vo vzťahu s introvertom, takže sa rozhodne nudiť nebudeš.

Osobný rast na prvom mieste

Introvert si potrpí na osobný rozvoj a neustále sa snaží zlepšovať. Taktiež potrebuje sa o niečo zaujímať, aby si tak rozšíril obzory a je na seba veľmi prísny.

 

„Nepodceňujte ma, pretože som tichá. Viem toho viac, než poviem, premýšľam viac ako hovorím a všetko pozorujem viac, ako si myslíte.“ Michaela Chung

Jednoduchý, no pritom krásny vzťah

Introvert nemá rád hádky a nedorozumenia. Keď budeš potrebovať čas, dá ti ho. Ak on bude potrebovať na chvíľu odísť a niečo pochopiť, taktiež ho budeš musieť rešpektovať. Introvert ti povie veci na rovinu, pretože si ťa váži a rešpektuje.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.