Dlhodobý vzťah je z viacerých aspektov veľmi výhodný. Máme pri sebe človeka, na ktorého sa môžeme stále obrátiť. Máme parťáka, s ktorým môžeme chodiť von a na rôzne spoločenské akcie. A máme človeka, s ktorým môžeme zdieľať jednu posteľ. Nepochybne, dlhoročné vzťahy prinášajú množstvo výhod, avšak nesú v sebe aj určité nevýhody. Napríklad tak to, že sa môže ľahko stať, že váš vzťah upadne do rutiny. Partner sa začne nudiť. Zo vzťahu vyprchá vášeň. SO všetkým týmto sa však dá pracovať a obmedziť to, no je treba vedieť rozoznať, kedy sa partner začína vo vzťahu nudiť. Tu je 6 znamení, ktoré ti to napovie.

1. Z jeho správania sa vytratilo nadšenie

Určite ste spolu zvykli robiť veci, pre ktoré sa dokázal tvoj partner nadchnúť. Možno to bolo niečo doma, možno to bola nejaká hra, jedlo v obľúbenej reštaurácii, či výlet do prírody. Vždy keď na to došlo, si v jeho očiach videla nadšenie. Toto sa však pomaly vytratilo, a neznačí to nič iné ako to, že sa vo vzťahu začína nudiť.

2. Nechce sa mu skúšať nové veci

Ako často so svojim partnerom skúšaš nové veci? A si to ty, ktorá musí neustále prísť s niečím novým, no on to aj tak odmieta? Možno sa mu už nechce vkladať nejaké úsilie do vzťahu, pretože spohodlnel natoľko, že to nepovažuje za potrebné.

3. Už s tebou nechce tráviť toľko času

Ak si spozorovala, že v poslednej dobe s tebou partner trávi stále menej a menej času, môže to byť tým, že sa začína nudiť. Jednoducho ho už nebaví prežívať neustále to isté dookola. Radšej si zvolí spoločnosť kolegov z práce, či priateľov ako tú tvoju.

4. Na nič sa ťa nepýta

Pamätáš si ešte na vaše začiatky? keď ste sa nevedeli nabažiť toho druhého? Chcela si o ňom vedieť všetko, každý detail toho, čo si robila, kde si bola a s kým. Postupne ste si však zovšedneli, no tento záujem by sa zo vzťahu nemal nikdy vytratiť. No ak už viac nepotrebuje vedieť, čo máš nové a ako si sa mala, možno sa vo vzťahu začína nudiť.

5. Vždy je prilepený na svojom telefóne, a to aj vtedy, keď ste spolu

Všetci sme tak trošku vinní za to, že trávime veľa času na svojich telefónoch. No hovorí sa, že so správnym človekom si vtedy, keď si zabúdaš kontrolovať svoj telefón. Samozrejme, že časom si obaja budete chcieť vybaviť určité veci na telefóne, aj keď budete v prítomnosti toho druhého. No ak sa vaše stretnutia presunú do takej roviny, že každý si scrolluje na svojom telefóne a vôbec sa medzi sebou nebavíte, je to jasným znamení, že vo vzťahu zavládla nuda.

6. Hovorí ti, že sa nudí

Existuje veľa nenápadných spôsobov, ako tomu druhému povedať, že sa nudíme. No chlapi majú radi veci na rovinu, a tak sa veľmi ľahko stane, že ti jednoducho povie, že je znudený. Dobré je, že ti o tom povedal, pretože môžete začať spolu niečo vymýšľať, aby ste tento problém vyriešili.

Čo sa s tým dá robiť?

Každý, kto vstúpi do dlhodobého vzťahu musí rátať s tým, že príde čas, kedy to nebude práve najvzrušujúcejšie. Myšlienka na to, že sa partner s tebou nudí, nie je nič príjemné, no je dobré vedieť o tom. Ako pár sa musíte naučiť prekonať aj toto. A nepotrebujete na to kopec peňazí ani drahé dovolenky. Základ je porušiť rutinu. Niečím partnera prekvapiť. Chodiť na nové miesta, či začať robiť niečo spoločne. Veď sa predsa ľúbite, a keď budete k sebe úprimní a otvorení, všetko vyriešite.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.