Večný problém nás žien je, že si zabúdame uvedomovať vlastnú hodnotu, zatiaľ čo ostatných vidíme ako dokonalých. Potom nastáva problém, kedy si prestaneme vážiť seba, nemáme veľké očakávania od svojho partnera a žijeme vo vzťahu, ktorý stagnuje a naša hodnota je na bode mrazu. Poznala som pár žien, ktoré zostali vo vzťahu len preto, lebo si mysleli, že nemajú na viac a ten muž, ktorý si ich neváži, je jediný, kto ich bude úprimne ľúbiť.

Nikdy nehovor, že si nezaslúžiš viac alebo že nemáš na viac. Aby si mohla niekoho úprimne milovať, najskôr musíš milovať samú seba. Musíš si vážiť samú seba, svoje názory, pocity a myšlienky. Musíš pochopiť, že ty si jediný človek, ktorý s tebou bude celý život. Preto by si mala na sebe pracovať ako na projekte, ktorý by si si mala vážiť a ctiť. Mala by si na sebe každý deň pracovať, plniť si sny a pochopiť isté veci.

Len vtedy si môžeš nájsť niekoho, kto bude chápať tvoju hodnotu, pokiaľ ju najskôr pochopíš sama.

weheartit.com

Áno, ľahko sa to píše, no ver, že som s tým sama mala problém v minulosti. Čím sme staršie, tým viac si uvedomujeme svoje hodnoty a priority. Zisťujeme, čo chceme v živote a čo je pre nás skutočne podstatné. Nebuď smutná, ak vo svojich 18stich rokoch nevieš niektoré veci alebo sa ešte dostatočne nepoznáš. Chce to čas a skúsenosti. Život ťa naučí.

No nikdy nie si mladá na to, aby si nemohla pochopiť  svoju hodnotu. Si jedinečný človek, nádherná žena a preto chci od druhých, aby sa k tebe správali s rešpektom. Buď ženou, ktorá si zaslúži viac a takisto si váž svoju hodnotu, pretože iba vtedy si ťa budú vážiť i druhí. A neskôr i tvoj muž.

weheartit.com

Začni od seba. Nauč sa milovať samú seba.
Nauč sa o sebe hovoriť pekne.
Nauč sa chápať svoje potreby a názory.
Nauč sa ceniť si svoju osobu.
A až potom príde niekto, kto si ťa bude skutočne vážiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.