Myslím si, že so všetkými našimi láskami by sme si mali vedieť predstaviť zlé obdobie a hádky.

Avšak niektoré lásky a partneri nie sú určení na to, aby s tebou vydržali zlé obdobie. Odíde pri prvej hádke a vôbec ho nezaujíma, ako sa cítiš. Bolí to dlho, pretože si vlastne zistila, že mu na tebe až tak nezáležalo. Zľakol sa hneď pri prvom nedorozumení a nemal ani toľko sily ti vysvetliť prečo.

Nezanechal za sebou nič, čo by jeho správanie vysvetlilo. Ani sa ti neospravedlnil. Všetko, čo si s ním zažila bolo presne také, aké si videla vo filmoch, ale pri prvom probléme tu už nie je…

Myslím si, že všetci potrebujeme zažiť aj takúto lásku. Krásnu, ale krátku. Intenzívnu, sezónnu a tú, na ktorú ti zostanú len pekné spomienky.

zdroj: Photo by Cata on Unsplash.com

Mala by si však vedieť, že tvoja ďalšia láska by mala byť tá posledná. Mala by to byť tá osudová, s ktorou prežiješ aj nepekné chvíle. S ktorou sa budeš hádať, pretože ti bude záležať na tom, aby ste mali vyriešené veci. Na ktorú budeš občas nahnevaná, pretože nebudú veci tak, ako chceš ty.

Tá láska, ktorá príde, ťa naučí robiť kompromisy. Naučí ťa, že je správne niekoho vypočuť a akceptovať jeho názor. Naučí ťa vydržať, aj keď je to zlé. Aj keď sa bude všetko okolo teba rozpadať a budeš z niečoho demotivovaná, ona tu bude. Táto láska by mala trvať stále. Mala by ťa podporovať, aj keď si bude myslieť, že je to hlúposť. Tá podpora by mala ísť zo srdca predsa.

Budúci vzťah musí zažiť pekné aj škaredé chvíle. Musí zažiť chvíle odlúčenia. Musí zažiť odmietnutie a následné zmierenie.

Musí zažiť všetky tieto veci, aby mohol prežiť a ďalej rásť. Aby ste sa vy dvaja s partnerom mohli ľúbiť.

A vtedy si povieš, že ho ľúbiš cez všetko čo ste zažili. Či už to bolo dobré alebo zlé.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.