Keď človek nemôže zaspať, myslí na množstvo vecí. Čo sa stalo, čo bude, trápi sa, sníva, … Ak však už dlhodobo každý večer zaspávaš s rovnakými myšlienkami, ktoré v tebe nevyvolávajú najlepšie pocity, je najvyšší čas zmeniť to. Trápenie sa nie je dobré pre tvoju psychiku ani celkové zdravie. 

Ak sa tvoje myšlienky týkajú jednej z týchto 3 vecí, viac nečakaj a začni s tým niečo robiť!

Predstava „keby“

Áno, každý z nás sníva o tom, čo by bolo, keby … ale aj medzi týmito predstavami je veľký rozdiel. Napríklad – keby som si nasporila peniaze, mohla by som niekam vycestovať a keby som tak mala peniaze na to, aby som mohla niekam vycestovať. Nevidíš v tom rozdiel? V prvom prípade je jasný cieľ – ak by si nasporila peniaze, mohla by si ísť, no v druhom svoj sen akoby zatracuješ kvôli tomu, že tie peniaze momentálne nemáš.

Predstavy o tom, čo by si chcela v živote urobiť inak, budú len predstavami až dovtedy, kým nespravíš prvý krok k tomu, aby si za nimi šla. Nečakaj. Inak si uvedomíš, že si strávila roky premýšľaním nad tým, čo by mohlo byť a potom si len s nepríjemným pocitom v žalúdku zaspala.

Povinnosti v práci

Možno máš svoju prácu rada, no oddeľovať ju od súkromného života je základom životnej rovnováhy. Myslieť každý večer na to, čo v práci bolo a čo ťa zase čaká zajtra, ako vyriešiť potrebné úlohy, či nepríjemný pocit z kolegov, nemôžu zasahovať do tvojho života tak, že si nad tým pred spaním lámeš hlavu.

Neboj sa urobiť zmenu. Asi si to nevieš predstaviť, no niekde na teba čaká práca, pri pomyslení na ktorú, ti nebudú padať vlasy zo stresu.

Vzťahové problémy

Toto je vec, ktorá trápi množstvo ľudí. A v tom je ten háčik. Láska a vzťah ťa nemajú trápiť. Ak máš šťastný vzťah, zaspávaš s dobrým pocitom, že miluješ a si milovaná. Keď tomu tak nie je, kam to smeruje? Necháš iného človeka, aby ťa trápil deň čo deň? Vieš si predstaviť, že takto zle či nahnevane sa budeš cítiť každý deň do konca svojho života? Stačilo!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.