Prvý rok vo vzťahu býva ten najkrajší. Neplatí to však pre všetkých a sú aj vzťahy, ktoré jednoducho nevydržia ani jeden rok. Patríš aj ty s partnerom medzi nich? Toto sú znaky, ktoré tomu nasvedčujú.

Ste zo seba nervózni. Keď ste spolu, ste jeden zo seba nervózni a vadia vám aj tie najbanálnejšie veci. Je jedno, či ste ticho alebo po sebe kričíte, jednoducho nie ste pri sebe už sami sebou a radšej by ste boli s inými ľuďmi.

Dávate prednosť iným ľuďom. Piatok či sobotu večer už radšej tráviš so svojimi priateľmi alebo rodinou, než s tým druhým. Už to nie je o tom, že sa na seba neskutočne tešíte a neviete sa od seba odtrhnúť. Teraz už dávaš jednoducho prednosť iným ľuďom a máš pocit, že tí ti dávajú omnoho viac.

Nehovoríte o spoločnej budúcnosti. Už ťa ani nezaujíma, či má s tebou isté plány, sústredíš sa už na svoje ciele a vyhovuje ti to. Do budúcna skôr očakávaš, že na sebe zapracuješ a niečo dosiahneš. Dávaš tomu oveľa väčšiu váhu, ako vášmu vzťahu.

Neustále sa hádate. Neviete medzi sebou normálne komunikovať a čo rozhovor, to hádka. Najhoršie na tom je to, že sa to už ani nesnažíte zmeniť a hádky sú pre vás rutinou.

Cítite sa obmedzovaní. Najradšej by si bola, aby si sa nemusela nikomu spovedať. Obidvaja máte pocit, že ste obmedzovaní a najradšej by ste boli absolútne slobodní, pretože máte pocit, že ste toho ešte veľa nestihli ako nezadaní.

Nedôverujete si. Dôvera patrí k základným pilierom vzťahu, no vy ju akosi strácate. Nedôverujete si, podozrievate sa hneď pri prvej príležitosti a nemyslíte si, že je to možné napraviť. No ako byť vo fungujúcom vzťahu, ak vzájomná dôvera neexistuje?

Všímate si iných ľudí. Už ti nepríde divné a nemáš výčitky z toho, ak sa ti páči niekto iný a to nielen výzorom. Máš pocit, že na svete je ešte množstvo mužov, ktorých si nespoznala a chcela by si to zmeniť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.