Spomínaš, dúfaš. Tvoje oči sa lesknú, keď počúvaš pieseň, ktorá vyjadruje tvoju bolesť. Chceš dať „Zbohom“ všetkým zlým veciam, všetkým spomienkam a hlavne bolesti. No tvoje srdce a tvoje hlava nechcú. Neviem, či si prekonala stratu niekoho blízkeho, či ťa niekto opustil alebo si urobila veci, na ktoré nie si moc pyšná, no ver mi, čo bolí, to prebolí.

Verím v to, že všetko v našom živote má zmysel. Dokonca aj tie zlé momenty, ktoré tak preklínaš. I tie zlé rozhodnutia či nesprávni ľudia v tvojom živote boli správni! Či chceš alebo nechceš, už to nezmeníš. Nezmeníš svoju minulosť. No môžeš ovplyvniť to, ako sa budeš cítiť, čo už neurobíš znovu a či si zoberieš ponaučenie z chýb, ktoré si urobila.

Ak ľutuješ chyby, ktoré si v živote urobila, skús porozmýšľať, kam ťa priviedli. Možno zlé rozhodnutia boli nakoniec dobrými rozhodnutiami a ty v podstate môžeš ďakovať, ako si sa rozhodla. Možno tie chyby, ktoré ľutuješ vytvorili z teba silnejšiu osobu. Možno ten zlý výber partnera ťa naučil vyberať si ľudí dôkladnejšie a viac si vážiť samú seba.

Nie všetko zlé je v skutočnosti naozaj zlé. Veľakrát sa na to pozeráme z nesprávneho uhľa pohľadu a všetko sa nám zdá márne a zbytočné. Avšak niekedy sa stačí pozrieť na veci inak. Možno neďakuješ toľko a nevážiš si to, čo máš. Ja viem, že v dnešnej dobe je klišé hovoriť stále dookola, ako máš byť vďačná za to, čo máš. Ale v podstate je to obrovská pravda.

Častokrát je to len o našom mozgu, ktorý sa snaží vyvodzovať iba tie najhoršie myšlienky a o srdci, ktoré vie byť riadne pesimistické. Či už je to láska, ktorá stroskotala, či je to niekto, kto ťa len využil, pamätaj si, že toto sú tie životné lekcie, z ktorých sa máš naučiť ako žiť! Ak ti niečo nevyjde, neznamená to, že je už zbytočné sa o to usilovať, či kašlať na cieľ. Toto sú tie okamihy života, z ktorých si máš odniesť len to najlepšie a nielen neustále smútiť za tým, čo už nepríde. Ak ti niekto ublížil, prijmi to, odpusť mu a začni odznova. I láska má svoj čas a pomocou nej sa máš učiť.

zdroj: unsplash.com

Ak máš zlé obdobie, jednoducho ho prijmi, avšak nebuď „v ňom“ dlho. Je načase prijať život taký, aký je. Je načase si užívať život so všetkými prehrami, so všetkými ponaučeniami, chybami, ľuďmi a jednoducho si vychutnávať dané momenty. Nikdy nie je život len o krásnych dňoch. Niekedy skúša našu trpezlivosť, našu silu a chce z nás urobiť lepšie osoby. Dovoľ svojim citom občas pustiť slzy. Dovoľ si byť občas melancholická. Avšak neplač, ak zájde Slnko, pretože slzy ti zabránia vidieť krásu hviezd.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.