Neboj sa. Opäť raz slnečné lúče pohladia tvoju tvár. Viem, teraz prší, no neskôr príde dúha a po nej Slnko. Viem, že si hovoríš, že to trvá príliš dlho a ty už nevládzeš. Viem, že to chceš už vzdať. Viem, že tvoje dni sú sivé a ľudia nezaujímaví a nudní. Viem, že si smutná a v ničom nevidíš zmysel. Vždy je však dôvod na úsmev a každý deň je nová šanca. Nezahadzuj svoje sny ani svoje túžby. Všetko príde v pravý čas a všetko má svoje zmysel. Áno, aj tie zlé dni. Áno, aj tí ľudia, ktorí ti ublížili. Si silnejšia, než kedykoľvek predtým, aj keď si to nemyslíš.

No aj toto prejde. Ver mi.

Preciťuj viac. Usmievaj sa viac. Počúvaj viac.

Akceptuj viac. Oceňuj viac. Miluj viac.

wallpapercave.com

Zamiluj sa opäť do svojho života. Urob si radosť nejakou maličkosťou. Stretni sa s milovaným človekom, ktorého si dlho nevidela. Váž si tých, ktorí stoja pri tebe aj v ťažkých časoch a poďakuj im. Spoznaj viac seba samú, vyber sa na cesty a objavuj.

Nepotrebuješ sa zmeniť. Vôbec. Potrebuješ prísť domov k sebe samému. A to zmení všetko.
-John Jacob Scherer

Zamiluj sa i do seba. Uvedomuj si svoju hodnotu. Obklopuj sa ľuďmi, s ktorými budeš sama sebou. Zvládneš to, ver mi. Zlé veci sa dejú preto, aby sme sa poučili a aby nás posilnili. Zlí ľudia prichádzajú do nášho života preto, aby sme si uvedomili, akí nemáme byť a koho si máme v živote vyberať. On odíde preto, aby mohol prísť niekto, kto bude pre tvoj život lepší. Ty možno urobíš vo svojom živote zmeny preto, aby si zažila niečo nové.

unsplash.com

Neboj sa zlých dní. Aj tie raz pominú a budeš si vážiť tie nádherné dni.

„Keď som nemal čo stratiť, dostalo sa mi všetkého. Keď som prestal byť tým, kým som bol, našiel som sám seba. Keď som spoznal poníženie, a napriek tomu som kráčal ďalej, pochopil som, že si môžem slobodne vybrať osud“ – Paulo Coelho

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.