freepik.com

Nie vždy prežívame pekné dni. Občas sme unavené, vystresované a nechceme nikoho. Inokedy si ľahneme do postele s pocitom samoty. Máme okolo seba veľa ľudí, avšak, niekedy sa cítime osamotene. V podstate stále túžime po niekom, kto nás bude úprimne milovať. Sme síce silné a nezávislé ženy, ale jednoducho s chlapmi je to hrozné, no bez nich ešte horšie. 

Keď zrazu príde on. Je to náhle, no pritom pomalé. Je to neočakávane v tej najočakávanejšej chvíli. Je to jasné a pritom tak komplikované. Odrazu je svet krajší, omnoho veselší. Už ti nevadia dlhé rady v obchode či nálady tvojich rodičov. Vieš sa úprimnejšie smiať. Už ti nevadí vstávať ráno do školy ani trčať dlhé hodiny v práci. Uvidíš ho a všetko je krajšie.

– Stretneme sa o 19:30 na moste? –

-Áno. Teším sa. Veľmi. –

-A ja, naozaj. –

zdroj: unsplash.com

Objímete sa. Usmievate sa. Nevinné dotyky avšak stále len priatelia. Rozprávate si historky zo strednej školy, smejete sa na jeho fotkách z detstva, sledujete západ Slnka, počúvate piesne, neustále šťucháte do seba, píšete si esemesky, čakáte sa na stanici po príchode vlaku. Je to tak krásne. Cítiš, že žiješ.

Niet krajších dní a momentov, ako sú tie, kedy si s ním. Nevadí ti už ani večerný beh či zdolávanie vysokých kopcov. Odrazu si plná energie a všetko zvládaš na výbornú. Doniesol ti kyticu kvetov z lúky, miluješ  s ním pravé krčmové kofoly, kedy len tak sedíte a rozprávate sa o hocičom. Podporuje tvoje sny, myslí si, že si vtipná, krásna a že vraj si i jednoduché, no pritom skvelé dievča. Nevadí mu, že čítaš knihy. Naopak, miluje, ak ty ešte čítaš i jemu.

Chváli ťa za tých pár kulinárskych schopností, ktoré máš. Miluje, že sa neobliekaš snobsky a zbožňuješ pivo. Cení si na tebe, že vieš byť obetavá. Hovorí ti, že si veľmi inteligentná. Už dokážeš pozerať i futbal, ísť na dôležitý zápas do Košíc či spať len pár hodín. Hovorí o svojej rodine, u jeho starých rodičov trávite dlhé chvíle pri montovaní vašich nových retro bicyklov, miluješ výborné koláče jeho mamky a jeho otec je jeden z najvtipnejších ľudí, akých poznáš.

zdroj: pexels.com

Nehovoríte si, že ste do seba zamilovaní. Ani si nehovoríte, že sa ľúbite. Ešte ste sa nepobozkali. Ešte ste si nikdy nepovedali na rovinu, že si chýbate. Nedotýkate sa navzájom, iba sa objímete. Chcela by si mu to aj povedať, ale bojíš sa.

Ver mi, on sa bojí takisto. Nechce to pokaziť. Chce skrátka s tebou byť a žiť chvíle naplno. Nerieši minulosť ani budúcnosť. Chce byť s tebou. Teraz. Váž si ho. Vďaka nemu si nezanevrela na lásku, si oveľa sebavedomejšia, si žena, ktorá dostala kvety od „kamaráta“. Vieš oveľa krajšie využiť dni ako kedysi a miluješ hociktoré obdobie, hlavne že je tam on.

Váž si ho.

Keď vstúpi ten pravý do tvojho života, spoznáš to.

Možno už aj vstúpil. Budeš to vidieť i počuť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating