Byť ženou je úžasné. Ak by som sa mala ešte raz rozhodnúť, do akého tela sa chcem narodiť, určite by som si znova vybrala to ženské. Existuje mnoho dôvodov, pre ktoré som hrdá na to, že patrím medzi nežnejšie pohlavie. Muži si ich dobre uvedomujú tiež, a práve preto nás milujú. Protiklady sa predsa priťahujú a práve preto som sa ti dnes rozhodla priniesť a vyzdvihnúť 5 vecí, ktoré robia ženu nepochybne ženskou.

#JuliaRoberts ❤ #Icon photo @tommunrostudio #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

 

Ladné pohyby – Každá z nás dostala do vienka iný typ postavy. Niektoré sme vyššie, iné nízke, niektoré máme širšie boky, iné väčšie prsia, štíhly pás či väčšie pozadie. Niektoré veci v istej miere ovplyvniť nedokážeme, no to, na čom vieme popracovať je spôsob, ktorým sa my ženy pohybujeme. Odjakživa ženy využívali svoje boky a ladné pohyby na upútanie pozornosti opačného pohlavia.

Upravené vlasy a nechty – Viac ako hrubá vrstva make-upu, dokonalé linky a umelé mihalnice z teba urobia ženskou pekne upravené vlasy a nechty. To ako sa o seba staráme sa odráža na našom zovňajšku a to hlavne vtedy, keď namaľované nie sme.

Vyjadrovanie na úrovni – asi nie je nič odpudivejšie ako krásna žena, ktorá keď otvorí ústa nevyjde z nich jedno pekné slovo. Aj keď všetci sme len ľudia a máme svoje slabé stránky, kedy si potrebujeme uľaviť, na verejnosti by sme si mali zachovať tvár pravej dámy a vyjadrovať sa na úrovni.

Neha – čo iné môže viac charakterizovať ženskosť ako neha, ktorá sa s ňou nepochybne spája? Aj keď nám je často vytýkané, že sme príliš emotívne a precitlivené, kto iný by do sveta prinášal toľko láskavosti ak nie práve ženy? Sme stvorené preto, aby naše činy riadilo srdce a tak sa nemusíme báť ukázať našu jemnú stránku.

Vkusné oblečenie – Šaty robia človeka – alebo, tak nejako. Vkusné neznamená drahé. Každá máme svoj osobitný štýl, na základe ktorého si volíme to, aké kúsky oblečenia si na seba dáme. Vieme rafinovane zakryť to čo je nutné, a vyzdvihnúť naše prednosti. Príliš vyzývavé prvky pôsobia skôr lacno ako príťažlivo. Preto si isté veci nechajme až na objavovanie za zatvorenými dverami spálne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.