už to neklape

Vzťah ťa môže napĺňať šťastím, ale otázne je, ako dlho? Iste, patria sem aj nezhody. Avšak nemýľ si to so situáciami, v ktorých sa začína prejavovať toxická povaha tvojho partnera a, jednoducho,  viac to už neklape. Portál IHeartIntelligence uviedol týchto 9 príkladov.

Všetko, čo tvoj partner povie sa ti zdá byť sporné

Nesedí ti správanie a vyjadrovanie tvojho partnera? Máš pocit, že ti niečo tají? Už toto môže byť varovným signálom, pretože vzťah by mal byť vybudovaný predovšetkým na úprimnosti a dôvere. Ak tu tieto dve veci nie sú,  naozaj s ním chceš byť?

Zanedbávaš samú seba

Je úplne normálne, že vo vzťahu sa chceš, čo najviac venovať svojej polovičke. Ale ty si rovnako dôležitá, a preto by vo vašich potrebách mala fungovať rovnocennosť. Ak si nebudeš dostatočne vážiť samú seba, on to za teba neurobí.

Intuícia ti správne napovie

Ak máš často podozrenie, že niečo nie je medzi vami v poriadku, ozvú sa v tebe isté pochybnosti. Neignoruj ich,  daj na svoju intuíciu. Ten tichý hlások ti vždy napovie, čo je skutočne dôležité a na čo by si sa mala zamerať svoju pozornosť.

Už to nie je také, ako predtým

Je v poriadku mať vlastné plány aj bez partnera, ale nezamieňaj si to so zámerným vyhýbaním. Ak sa tvoj frajer neustále stráni stretnutia a zrazu je z neho majster sveta v tvorení výhovoriek, buď opatrná. Na vzťahu by mali pracovať obe osoby. Inak môže dôjsť k strate spojenia a potom budeš hovoriť „už to nie je také, ako predtým“.

Nespavosť

Ak sa u teba opakovane objavujú problémy so spánkom, hádaj kvôli komu by mohli byť spôsobené. Vidíš, ešte aj v noci ťa tie myšlienky otravujú. Dávaj si pozor na vysokú dávku stresu, ktorá ti nedá v noci pokojne spať.

Husia koža pri predstavovaní partnera

Vzťah s tvojou polovičkou by ťa mal napĺňať šťastím a pýchou, že s dotyčnou osobou môžeš byť. Ale čo tak zoznámiť partnera s tvojimi najbližšími ľuďmi? Prebehol ti pri tejto myšlienke mráz po chrbte? Ak áno, prečo by si bola s niekým, s kým sa bojíš ukázať na verejnosti?

Nedostatok osobného života

Obmedzovanie kontaktu s ostatnými ľuďmi a žiť len pre tvoj vzťah môže byť nebezpečné. Je krásne, ak chcú byť dvaja ľudia stále spolu, ale nezabúdaj na svojich priateľov. Aj oni sú v tvojom živote potrební a zároveň to môžu byť osoby, ktoré ti vedia najlepšie otvoriť oči.

Vzťah nie sú preteky

V harmonickom vzťahu by mala fungovať rovnocennosť. Ani jeden zo zaľúbených by sa nemal povyšovať a neustále sa chváliť tým, čo prospešné pre vzťah urobil. Ste to vy dvaja „proti celému svetu“.  Vzťah tvoria ľudia, medzi ktorými by mal byť predovšetkým vzájomný rešpekt a podpora.

Nie si nikoho bábka na špagátikoch

Niekedy isté situácie vo vzťahu vyvrcholia a niektoré veci vyjdú na povrch. Toto by sa však nemalo diať neustále. Ak od teba partner vyžaduje niečo, čo ti ide proti srsti  a necítiš sa komfortne, neignoruj tieto varovné signály. A rozhodne sa nenechaj manipulovať.

Ak si sa našla v týchto bodoch, niečo nie je v poriadku a mala by si popremýšľať nad tým, že to ukončíš. I keď to bude kruté, musíš myslieť aj na seba. V našom staršom článku nájdeš 5 tipov, ako sa rozísť s chlapom, ktorého ešte stále miluješ.

Zdroj: IHeartIntelligence

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating