Introverti majú jedinečné potreby, ktoré sa líšia od potrieb extrovertov a nie každý ich pochopí. Taktiež sú to špecifickí ľudia, ktorí sa neuspokoja len s bezduchými konverzáciami a s prácou, ktorá ich nebaví. Toto je 8 vecí, ktoré potrebujú introverti, aby boli skutočne šťastní.

 

Byť sám po náročnom dni

Každý potrebujeme svoj čas a priestor. Obzvášť po náročnom dni, ktorý celý strávime v spoločností ľudí. Hlavne pre introvertov to môže byť veľmi vyčerpávajúce a preto je viac ako len nutnosťou im nechať svoj čas, kedy sa budú venovať len samým sebe.

Hlbší zmysel jeho práce

Introverti neznášajú prácu, ktorá ich nikde neposúva. Radšej budú pracovať za menej peňazí, ako pracovať v prostredí, ktoré im nesedí a kolektív nevyhovuje, preto si svoje budúce povolanie vyberajú zodpovedne.

 

Priatelia, ktorý chápu to, ak chce zostať v piatok večer doma

Nie je pravda, že introverti nemajú radi ľudí. Introverti však potrebujú okolo seba ľudí, ktorí ich chápu. Nestoja o bezduché a falošné priateľstva, chcú viac. Potrebujú ľudí, ktorí pochopia, že sa im nechce každý piatok ísť von a že potrebujú čas a priestor pre seba.

 

Vlastný priestor, ktorý je nielen kreatívny

Introvert priam vyžaduje svoj osobný priestor a miestnosť, ktorá bude patriť len jemu. Potrebuje svoj kreatívny kútik, kde sa môže realizovať a v kľude sledovať filmy či seriály. Varenie, pečenie, kreslenie, záhradkárstvo alebo akákoľvek aktivita je u ňho tiež vítaná, avšak opäť osamote.

Venovať sa nejakej hobby, ktoré ho napĺňa

Popri práci je pre ňho akousi povinnosťou mať hobby. Introvert vníma svoj voľný čas ako príležitosť naučiť sa niečo nové a v niečom sa zlepšiť. Mať čas a priestor na hlboké ponorenie sa do ich záujmov je pre nich dobíjanie. Tak sa introvert stáva odborníkom vo vlastných záujmoch.

 

Zmysluplné konverzácie

Introvertov nezaujíma, čo hovoríš na počasie alebo ako si sa dnes mal. Zaujíma ich, koho ako osobnosť obdivuješ, či veríš v Boha alebo čo si najviac ceníš na druhých. Vedia o hlbokých témach rozprávať aj hodiny a nikdy ich to neunaví.

 

Komfortné ticho

Na druhej strane, introverti potrebujú ľudí v ich živote, ktorí nemajú problém s tichom. Ľudia, ktorí s nimi sedia v tej istej miestnosti, nemôžu hovoriť, každý si robí vlastnú prácu, to sú tí, ktorých introverti akceptujú.

Veci, ktoré patria iba im a oni ich milujú

Introverti sú tak trochu materialisti a perfekcionisti. Milujú veci, ktoré vlastnia a majú pre nich obrovskú hodnotu. Je jedno, či je to oblečenie, platne, knihy alebo zápisníky. Milujú, keď sa môžu obklopovať vecami, ktoré sa im páčia a vystihujú to, akí sú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.