Pre ženu s depresiou je skutočne ťažké sa zamilovať. Taktiež to môžu zle pochopiť aj muži, ktorí sa o ne snažia. Žena, ktorá má depresiu a úzkosť je veľmi špecifická osoba, ktorú buď prijmeš, alebo ju nepochopíš. Toto je osem rozdielov, ktoré dokazujú, že ženy s depresiou prejavujú lásku odlišne. 

Rande na slepo a zoznamka nie je nič pre nich. Boja sa prvých stretnutí a sami ich nevyhľadávajú. Taktiež nechápu pointu zoznamiek či randenia naslepo, pretože im to príde ako strata času.

Ak sa zamiluje, je to naozaj navždy. Niekedy sa však môže až príliš upnúť na jej partnera a vie byť veľmi majetnícka. Tak však prejavuje svoju lásku.

Obáva sa toho najhoršieho. Snaží sa myslieť pozitívne, no väčšinou si je neistá a nemyslí si, že existuje niekto, kto je pre ňu vhodný. Neustále sa podceňuje a myslí si, že nie je dostatočne dobrá.

Vie byť veľmi hrubá. Absolútne nelogické, no žena s depresiou občas potrebuje počuť, že ju máš rád a snaží sa ťa naštvať. V tomto sa správa zle, no nevie si pomôcť.

zdroj: unsplash.com

Občas sa odťahuje. No pritom chce, aby si ju objal.

Nehovorí len tak „Milujem ťa“. Je to dlhý proces, pri ktorom si musí byť na 100 % istá, že to myslí vážne a že to tak cíti.

Trvá to dlhšie, kým sa zamiluje. Jej úzkosť ju robí veľmi krehkou a preto si dáva veľmi pozor na to, do koho sa zamiluje. Vyberá si veľmi poctivo, pretože nechce trpieť a vždy prehodnocuje. Skrátka jej to trvá dlhšie ako normálnym ľuďom.

Príliš sa chráni. Chráni svoje srdce, pretože nechce, aby jej bolo ublížené. Je veľmi opatrná a dáva si pozor na to, komu povie o svojich tajomstvách.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.