1. Dôvera

Prvá a najzákladnejšia vec vo vzťahu. Tam, kde nefunguje dôvera, tam už je podľa mňa celý vzťah stratený. Ak tomu človeku neveríš, potom je zbytočné držať váš vzťah na žive. Lebo tam, kde nie je dôvera, tam už chýba aj láska. Ak nemáte voči sebe dôveru, všetko ostatné, čo je nižšie napísané je pre vás nepodstatné.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou
  1. Úprimnosť

Všetko so všetkým súvisí. Aj dôvera s úprimnosťou. Ak mu dôveruješ, potom si k nemu aj úprimná. Ak si k nemu úprimná ty, bude úprimný aj on k tebe. Vieš, že ti povie, ak sa bude niečo diať. Vieš, že ti povie, ak sa stane niečo zlé. Vieš, že ti nebude do očí klamať. Lebo ste k sebe úprimní, lebo si dôverujete a nepodkopávate si váš vzťah. Buďte k sebe úprimní a predídete tak zbytočným nezrovnalostiam.

weheartit.com

  1. Vernosť

Ak si navzájom dôverujeme a sme k sebe aj úprimní, potom je vernosť samozrejmá. Buď verná a bude aj on. Daj mu všetko, čo od vzťahu vyžaduje a nebude musieť behať za inými. 🙂

  1. Priateľstvo

Nie je nič krajšie, ako keď sa z priateľstva stane láska. Máš záruku, že toho človeka už dostatočne poznáš. Vieš, aký je, poznáš jeho silné aj slabé stránky. Vieš o jeho chybách. Máte veľa vecí spoločných. Tvoj partner by mal byť tvojím najlepším kamarátom (alebo by sa ním mal stať). Pretože najlepšiemu kamarátovi povieš všetko. Zdieľaš s ním svoje najšialenejšie zážitky. Je tu vždy pre teba. Aby ti pomohol a podržal ťa.

weloveit.com

  1. Dobrodružstvo

Je dôležité neuviaznuť v stereotypnom vzťahu, preto sa snaž kedykoľvek ho niečím oživiť. Vymýšľajte spolu výlety, cestujte spolu, športujte spolu, nachádzajte spoločné aktivity. Tým, že nájdete niečo, čo vás baví, navzájom si budete vymýšľať vždy niečo nové, bude váš vzťah stále pestrejší a neustále budete mať kopec zážitkov, na ktoré budete môcť spomínať.

  1. Zábava

Čo by to bol vzťah bez zábavy? Obidvaja by ste sa určite zbláznili od nudy. Zabávajte sa koľko vládzete a smejte sa spolu, čo najviac, lebo vtedy zistíte, akí ste spolu naozaj šťastný. Je však dôležité určiť si hranice. Nie pre každého je zábava to, čo považuješ za zábavu ty. Nie každému príde vtipné to, čo považuješ za vtipné ty.

pexels.com

  1. Nezávislosť, samostatnosť

Nechaj ho dýchať. Nechaj ho v piatok ísť von s kamarátmi. Nechaj ho nech sa raz za čas ide vyblázniť na aute, motorke alebo sa ide opiť. Daj mu vo vzťahu voľnosť, no zároveň nech vie, kde je jeho miesto. 🙂 V tie dni ho neotravuj. Tak isto nech dá voľnosť aj on tebe. Choď nakupovať s kamoškami, zájdi na kávu a poklebeť si, vybehni na diskotéku. Nemôžete byť ustavične spolu, musíte si od seba aj oddýchnuť a ak si dôverujete, potom viete, že nijaká diskotéka nemôže ohroziť váš vzťah.

  1. Trpezlivosť

Ak nechce sex hneď po troch mesiacoch, počkaj na správnu chvíľu, ona bude vedieť kedy. Ty zase od neho nečakaj, že ťa po troch mesiacoch požiada o ruku a o ďalších šesť budete mať svadbu a dieťa bude na ceste. Obidvaja sa nadýchnete a nenáhlite toho druhého do ničoho. Všetko príde, len si na to musíte počkať. Buďte trpezliví.