Láska nie je perfektná. Láska nikdy nebude taká dokonalá, ako ju opisujú romantické filmy, ani taká, ako sa o nej spieva v zamilovaných skladbách, no a nikdy nebude ani taká, akú si ju vysnívaš. Láska bude niekedy bolieť, inokedy zraňovať a nie raz ťa bude poriadne skúšať. Taká je totiž láska. V okamihu ťa dokáže zaslepiť tým, aká môže byť krásna, no a v tom ďalšom ťa hneď presvedčí o tom, že krásna nerovná sa perfektná.

Láska nie je podmienená. Nefunguje to tak, že keď ja ľúbim teba, tak budeš aj ty mňa. Nemôžeš ľúbiť preto, lebo to tak niekto chce. Nemôžeš ľúbiť ani preto, že si to niekomu sľúbil. A nemôžeš ľúbiť, ak… Láska je bez podmienok. Láska medzi dvomi ľuďmi buď je alebo nie je. Nič medzitým neexistuje. Láska je krásna, pokiaľ je opätovaná, inak to nie je ani láska.

zdroj: unsplash.com

V láske nezáleží na ničom inom… Iba na láske.  

Láska (nie) je na celý život. O láske na celý život sa toho už popísalo mnoho. Jedni v ňu veria a iní sú dôkazom toho, že neexistuje. Hoci o nej dnes každý sníva a možno ju krátko v mladosti aj takto vníma, dnes už má láska svoj dátum spotreby. Začala byť prchavá. Lásku na celý život zažili naši starí rodičia, škoda že nás nenaučili tak milovať…

Láska vždy príde vtedy, keď ju najmenej čakáš. Buď príde vo chvíli, keď to s hľadaním lásky už vzdáš alebo príde vtedy, keď o „novú“ lásku nestojíš, pretože máš tu svoju starú. Nikto ale nepovedal, že keď už miluješ, nemôžeš sa zamilovať znovu. A silnejšie.

Láska na prvý pohľad naozaj existuje. Veď každý to už aspoň raz zažil. Ten pohľad, v ktorom bolo všetko, hoci trval len zlomok sekundy.

Láska bolí. Viac než si len dokážeš predstaviť. Kto by si to bol kedy pomyslel, že niečo nehmotné môže byť také zraňujúce. Že niečo, čo nás robí v istej chvíli najšťastnejšími na zemi, nás môže v inej chvíli rozplakať? Zapamätaj si, že z tej najväčšej lásky sa rodí tá najväčšia bolesť…

Na lásku má právo každý. Malý či veľký. Mladý či starý. Láska si nevyberá. Tak si nevyberajme ani my. Milujme úprimne a milujme silno. Tak ako si to každý zaslúži. Každý chce byť milovaný a každý chce aspoň raz milovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.