Romantických filmov existuje nespočetné množstvo. Či hľadáš starú klasiku, niečo teenagerské, niečo romanticko-komediálne, smutné, podľa knižnej predlohy alebo niečo na štýl muzikálu.

Dnes ti prinášam filmy, ktoré musíš jednoznačne vidieť predtým, než budeš s niekým chodiť. Skrývajú v sebe odkaz, že láska nebude len pekná, no niekedy aj poriadne ťažká. Vďaka nim sa naučíš, čo všetko môžeš očakávať a čo ťa neminie. Spozoruješ, že každý má na rovnakú vec iný názor a najdôležitejšia je komunikácia. Ak sa ti niečo nepáči, mala by si to priateľovi povedať, rovnako ako on tebe.

Skrátka, tieto filmy ťa pripravia na vzťah, no aj tak sa musíš tie najdôležitejšie veci naučiť na svojich chybách.

Polnočná láska

Tento romantický film rozpráva príbeh 17-ročnej Katie, ktorá má zriedkavú chorobu a aj ten najmenší záblesk slnečného svetla jej môže ublížiť. A tak celé dni trávi doma a von chodí až po západe slnka. To sa však zmení, keď do jej života vstúpi ten pravý.

Malý kúsok neba

Marley Corbett je mladá a zábavná slečna, má ale strach z lásky a tak si ju nepripúšťa k telu. Aj keď je zvyknutá brať všetky ťažkosti s humorom, návšteva lekára jej život zásadne zmení. Čo sa stane sa dozvieš, ak si pozrieš tento film.

Láska stojí za všetko

Madeline je teenagerka a veľa číta. Nič iné totiž robiť ani nemôže. Jej imunita nedokáže bojovať s vonkajším svetom, je veľmi slabá a preto je stále zavretá doma. Má okolo seba iba matku a ošetrovateľku. Keď sa vedľa nich nasťahujú noví susedia, zamiluje sa a je ochotná všetko riskovať.

Cesta za láskou

Keanu Reeves a Winona Ryder – obidvaja sa v tomto filme stretnú na nečakanej svadbe a vôbec netušia, do čoho sa to púšťajú. Na vonok sú úplne odlišní, no zistia, že si veľmi rozmejú. Ako táto romantická komédia so svadobným nádychom dopadne, si môžeš pozrieť.

Ja, Simon

Každý si zaslúži úprimnú lásku. Ale pre Simona je to trochu ťažšie, pretože je gay. Veľmi dobre si rozumie s jedným priateľom cez e-mail, ale nevie kto to je. Úžasný príbeh o hľadaní lásky by si si mala pozrieť.

Love

Hrdina tohto filmu Maťo, žije bohémsky život bez pravidiel. Spolu so svojim kamarátom z detstva Tomášom, kradnú autá pre autoservis. Maťov život sa radikálne zmení, keď spozná Veroniku. Slovenský film, ktorý ti ukáže zákutia, o ktorých si možno ani nepočula.

Predtým ako som ťa spoznala

Louise mala život aký chcela, ale nie na sto percent. Vzťah s Patrickom bol vyčerpávajúci a práca v kaviarni bola síce skvelá, no prišiel deň, kedy ju stratila a začala si hľadať niečo nové. Stala sa opatrovateľkou Willa, no nebola to  obrovská výhra. Tento dobre vyzeraúci muž prežil autonehodu s ujmou na zdraví a je pripravený vzdať sa svojho života.

Kým prišla búrka

Tami  a Richard sú dobrodružné povahy, pretože hľadajú adrenalín všade. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori a preto sa vo dvojici vydajú na dlhú cestu krížom cez oceán. Tento romantický film stojí za pozretie, pretože ťa rozhodne prekvapí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.