Áno, detoxikácia organizmu. Znie to tak dôležito. Tak potrebne. 

Problém to má len jeden. Ak nie si drogovo závislá, detox je len marketingový pojem, ktorým sa z teba snažia dostať nejaké peniaze. Miesto hľadania detoxov sa radšej zameraj na tieto drobnosti, ktoré ti pomôžu oveľa viac.

Vstávaj skôr

Niekoľko štúdií dokázalo, že čím skôr vstaneš, tým optimistickejšia a produktívnejšia si. Vstávanie je strašné, no neskôr sa mi poďakuješ.

Nevynechaj raňajky

Áno, zniem ako tvoja mamina. Raňajky sú dôležité, záleží ale aj od toho, čo ješ. Kašli na cereálie, ktoré sa zdravo len tvária a skús radšej vajíčka so slaninkou. Ver mi, pre tvoje zdravie sú desaťnásobne prospešnejšie.

zdroj: unsplash.com

Prejdi sa

Prechádzaj sa, keď môžeš. Kašli na MHD, kašli na auto. 10000 krokov denne ti pomôže poraziť všetky možné choroby. Vážne, nechaj si otvorený článok a choď. Počká ťa.

Aspoň polka taniera zdravá

Ak si závislá na niečom nezdravom, minimalizuj aspoň nepriaznivé účinky. Ak máš rada pizzu, daj si polovicu a druhú polovicu taniera naplň zeleninou.

Jedz viac doma

Ak máš pod kontrolou, čo a z čoho ješ, domáce jedlo môže s tvojim zdravím urobiť zázraky.

zdroj: unsplash.com

Na zem a 20!

Kliky ti posilnia telo, zvýšia energiu a zlepšia metabolizmus. Začni s 20, ak ich dáš bez námahy, pridaj si. Kedykoľvek, kdekoľvek.

Urobte to (ak vieš, čo mám na mysli)

Nie je príjemnejšie cvičenie ako sex 🙂

Nikdy neopusti svoju fľašu vody

Koľko vody denne by si mala vypiť? Horný limit neexistuje. Si 75% voda, preto by si nemala dať menej ako dva litre. Ona sa sama nedoplní.