Signály, ktoré vám hovoria, že možno životný partner nie je presne to, čo od života chcete.

Každý rozpráva len o tom, aké je dôležité nájsť si životného partnera, s ktorým budete spolu až do konca života. Čo ak vy ale niekoho takého nechcete? Nie, neznamená to, že ste zlý, alebo že niečo s vami nie je v poriadku. Jednoducho sa len neradi viažete a radi trávite čas osamote. Samozrejme, počas rokov sa to môže zmeniť a vy možno budete mať iný názor. Ale vždy je najdôležitejšie byť k sebe úprimný a robiť tak, ako chcete vy – nie ostatní.

#1 Ste silne nezávislí

Partnerstvo alebo vzťah si vyžaduje vzájomnú závislosť. Ak však patríte do tej skupinky ľudí, ktorá rada robí veci podľa seba, nemusí sa na nikoho iného spoliehať a všetko radšej urobí sama, aj to je možno znakom toho, že životného partnera nehľadáte. Nechcete byť od niekoho závislí, pretože jednoducho viete, že o všetko sa dokážete postarať aj sami.

#2 Máte divokú dušu

Ste srdcom dobrodruh. Divoch. Máte radi slobodu a práve sloboda je pre vás dôležitá. Byť vo vzťahu pre vás môže znamenať narušenie tejto slobody a spontánnosti a preto ste oveľa radšej sami – môžete si robiť čokoľvek chcete, kedy chcete a kde chcete.

unsplash.com

#3 Nepáči sa vám mať akékoľvek záväzky

Niektorí ľudia sa neradi viažu. Ale aj to je v poriadku. Tento bod úzko súvisí s predchádzajúcim – so slobodou. Niekto má pocit, že vzťah mu zväzuje ruky, ťahá ho k zemi a núti ho zotrvať na jednom mieste a pri tom on by najradšej rozprestrel krídla a letel.

#4 Najradšej trávite čas sami

Viete, že nepotrebujete nikoho iného na to, aby vás rozosmial alebo vás povzbudil. Svoj voľný čas najradšej trávite osamote a venujete sa veciam, ktoré zabezpečia váš osobnostný rast. Investujete do seba a máte priestor robiť to, čo vás baví. Nemusíte sa o seba a svoj čas s nikým deliť a tak sa vám to páči.

#5 Všetko vám ide lepšie, ak to robíte len vy a podľa seba

Kto si spomína na školské projekty? Školské projekty boli o tom, že ste ich museli vypracovať ako skupinka, no nakoniec ste to aj tak urobili len vy, pretože inak to nebolo podľa vás dostatočne dobré. Možno teda ani teraz nepotrebujete vo svojom živote nikoho ďalšieho, kto by vám pomáhal. Vystačíte si aj so sebou, pretože viete, že na seba sa môžete stopercentne spoľahnúť a všetko urobíte tak, ako sa má.

unsplash.com

#6 Nemáte radi, ak sa o niečo musíte deliť

Máte svoj osobný priestor. Neradi do neho púšťate iných votrelcov. Neradi sa delíte so svojím vecami, pretože, pochopiteľne, sú len vaše. Ale aj toto všetko je v úplnom poriadku.

#7 Máte iné priority

Ľudia si často myslia, že hlavným cieľom v živote je mať manžela alebo manželku. Zabúdajú však na to, že každý sme iný a každý má iné priority. A je úplne normálne, ak vašou prioritou nie je životný partner, ale čosi iné. Nie každého snom je mať veľkú rodinu. Niekto sa možno chce viac zamerať na kariéru, cestovanie alebo priniesť viac dobra do sveta.

zdroj: bustle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.