Staré duše sú zaujímaví ľudia, ba priam osobnosti. Aj ich vnímanie lásky je iné, ako u väčšiny ľudí. Toto sú znaky, ktorými sa vyznačujú staré duše v láske:

Vedia byť veľmi paradoxní. Na jednej strane milujú lásku a žijú z nej, no na druhej strane túžia po nezávislosti a slobode. Preto ak aj majú vzťah, potrebujú žiť aj sami pre seba, rozvíjať sa, cestovať a ich partner to musí rešpektovať. Taktiež aj oni dávajú tú istú slobodu svojej polovičke.

Majú silnú identitu. Vedia presne kto sú a vážia si svoju hodnotu. Ak sú vo vzťahu a niekto im stále ubližuje a ponižuje ich, daný človek sa im zhnusí a už niet cesty späť.

Ich názory na vzťah pochádzajú z filozofie. Staré duše potrebujú zmysel vo vzťahu a nehľadajú len niečo krátke a rýchle. Vychádzajú zo svojich presvedčení a názorov, ktoré majú v sebe už dlho zakorenené.

zdroj: unsplash.com

Neuspokoja sa s málom vo vzťahu. Ak milujú, tak poriadne a to isté očakávajú od svojho partnera. Nechcú dávať úsilie do niečoho, čo nemá zmysel a budúcnosť.

Fyzická intimita je dôležitá, no musí to byť aj duševné. Staré duše si potrpia na fyzickú príťažlivosť, no nesmie to byť jediná vec, ktorá ich spája s ich polovičkami. Vyhýbajú sa všetkému, čo je pre nich bezvýznamné, preto ak jediná vec, ktorá spája ich partnera a ich samých, je práve fyzická príťažlivosť, je to pre nich málo.

Aj keď sú vo vzťahu, potrebujú stále svojich priateľov. Staré duše neopúšťajú svojich drahých priateľov v momente, keď sa zamilujú. Nechcú im dať pocítiť, že sa o nich viac nezaujímajú, ba priam naopak, stále s nimi trávia dostatok času, čo sa však nemusí páčiť ich partnerom.

Nemajú radi zoznamky alebo rande naslepo. Príde im to ako úplná zbytočnosť dnešnej doby, ktorá vôbec nie je pre nich. Veria na lásku, ktorá nie je vynútená a vyhľadávaná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.