Myslím, že v každom vzťahu, ktorý má byť úspešný musí existovať láskavá komunikácia, uznanie a pochopenie.“ Miranda Kerr

Hádam najobľúbenejšou témou v ženských kruhoch sú vzťahy. Rozoberáme ich do detailov, porovnávame tie svoje s ostatnými a analyzujeme všetko, čo sa v nich udeje. No porovnávať svoje vzťahy k iným nemusí byť vždy dobré, pretože každý máme svoje špecifické potreby a požiadavky, a každý z nás sa cíti spokojne v niečom inom.

Avšak existuje 7 spoločných znakov, ktorými sa vyznačuje šťastný vzťah. Tu sú:

 1. Môžeš otvorene povedať, čo si myslíš – komunikácia je základom každého vzťahu. V tom šťastnom máš neustále vedomie, že môžeš svojmu partnerovi povedať všetko na čo myslíš. Rovnako by sa mal cítiť aj on. Jedine tak sa medzu vami vybuduje pevné a dôveryhodné puto.
  zdroj: unsplash.com
 2. Máš svoj priestor – je úplne normálne, že ti tvoj priateľ chýba. No byť spolu 24/7 by mohlo váš vzťah posunúť do bodu, kedy si obaja začnete liezť na nervy. Je potrebné aby ste mali svoj priestor. Musíš mať možnosť vybehnúť si niekam s kamarátkami, či na víkend za rodinou, jednoducho robiť veci, ktoré robíš sama pre seba. Potom sa môžeš vrátiť spať k svojmu milovanému, nabitá energiou z nových zážitkov.
 3. Máš rada svoj vzťah presne taký, aký je – znakom nešťastného partnerstva je, že stále čakáš na nejakú zmenu. Hovoríš si, že budeš šťastná ak sa niečo zmení, ak prekonáte toto alebo hento, ak prestane robiť isté veci. Pokiaľ si šťastná presne tu a teraz, s tým čo práve máš, je to skvelým symbolom toho, že je váš vzťah na dobrej ceste.
 4. Robíte spoločné rozhodnutia – šťastný vzťah je o tom, že všetky veľké rozhodnutia robíte spoločne. Viete sa o nich porozprávať, prebrať jednotlivé plusy a mínusy a následne sa spoločne rozhodnúť. Napríklad aj o tom, kde budete bývať, alebo či už je čas na svadbu, či bábätko. Každý sa cíti odvážnejší keď vie, že mu niekto kryje chrbát.
  zdroj: pixabay.com
 5. Máte vyvážený vzťah – každý z partnerov poskytuje do vzťahu niečo iné. Žena prináša viac emócií a citlivosti, zatiaľ čo muž býva praktickejší a viac logicky založený. Aby bol vzťah šťastný, musí byť vyvážený. Každý z vás dvoch musí rovnakou mierov dávať a prijímať na to, aby sa ani jeden necítil ukrivdený.
 6. Navzájom si dôverujete – odhaliť niekomu svoje vnútro, je vždy rizikom. No ak si sa už odhodlala a zverila niekomu svoje srdce, zároveň doň vkladáš dôveru, že ti neublíži. Perfektný vzťah sa vyznačuje vzájomnou dôverou, kedy sa obaja spolu cítia v bezpečí.
 7. Vaše intímne chvíle sú jedinečné – ďalším a posledným atribútom šťastného vzťahu v tomto zozname sú spoločne strávené intímne chvíle. Ľudia sú stvorení k tomu, aby sa dotýkali a cítili teplo a prítomnosť inej osoby. V šťastnom vzťahu partneri neustále vyhľadávajú blízkosť svojej polovičky. Ak ťa jeho dotyk stále dokáže zahriať pri srdci, je to znakom toho, že sa nachádzať v zdravom a nepochybne aj šťastnom vzťahu.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.