Depresia postihuje čím ďalej, tým viac mladých ľudí. Avšak nie každý sa dokáže vžiť do pocitov druhých a pochopiť, že je to veľmi vážny stav. Toto je 7 vecí, ktoré robíš, keď máš úzkosť, no ľudia to nechápu.

1, Odmietaš udalosti a oslavy, keď skutočne nechceš. Mnohí ti však povedia, že sa o nich nezaujímaš a že rušíš veci na poslednú chvíľu a že vraj by si to mala zmeniť. No niekedy skrátka nemáš energiu ísť ani v piatok večer von a pretvarovať sa. Jednoducho nie každý deň máš chuť zabávať sa a ísť do spoločnosti.

2, Moc riešiš niektoré veci. Dlho ti niektoré udalosti a momenty zostávajú v pamäti a riešiš ešte aj to, kto ti čo povedal minulý týždeň a najmä vtedy, ak je to niečo zlé. Ty však potrebuješ všetko v sebe vyriešiť a vysvetliť si, inak nedokážeš ísť ďalej.

3, Vstávaš skoro ráno, aj keď si unavená. Ľudia s depresiou a úzkosťou buď často spia alebo práve naopak, málo spia a budia sa skoro ráno. Aj keď sú unavení, skrátka už nedokážu ležať a nič nerobiť.

4, Musíš byť stále niečím zamestnaná. Aby si tak nemyslela na všetko, čo sa ti deje v hlave. Si veľmi vyčerpaná, no nedokážeš len tak nečinne sedieť.

5, Občas si tak vyčerpaná, že nedokážeš vyjsť z postele. Občas je tvoja úzkosť a depresia tak silná, že sa nedokážeš postaviť z postele. Proste sa ti nedá a nedokážeš sa ani premôcť.

6, Všetky chyby, ktoré si kedy urobila, si stále vyčítaš. Nedokážeš sa zbaviť výčitiek, ktoré nosíš v sebe už dlho. Snažíš sa si odpustiť, no stále to nejde a pri každej príležitosti ti to príde ľúto.

7, Veľmi sa porovnávaš. Podľa teba sú všetci úspešnejší, krajší a šťastnejší a nikto ti to nedokáže vytĺcť z hlavy. Neustále porovnávaš svoj život s tými inými, no jediné čo musíš urobiť, je zmeniť svoj pohľad a snažiť sa bojovať o svoje šťastie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.