Sú vedecky podložené, no aj napriek tomu je ťažké niektorým uveriť…

Veci z tohto zoznamu sú síce vedecky podložené, ale aj napriek tomu ich treba brať s rezervou. Minimálne ten cesnakový dych…

1. Výraz tváre

U mužov to síce nie je také jednoznačné vzhľadom k tomu, koľko nádherných scenérií ženské telo ponúka, no keď ide o ženy, prvý pohľad väčšinou smeruje na tvár. Tá nám totiž o človeku a o našich pocitoch k nemu dokáže prezradiť veľa. Nejde čisto len o vzhľad a o to, či druhá osoba vyzerá ako poloboh z hollywoodskeho trháku alebo ako pokus o plagát Quasimoda, ktorý sa zasekol v tlačiarni.

pixabay.com

Čo naozaj zaváži, je jej výraz. Vedci totiž podrobili v roku 2011 výskumu viac než tisíc ľudí, ktorým ukazovali tie isté tváre prežívajúce rôzne emócie. A výsledok hovoril jasne – muži zbožňujú veselé a usmievavé ženy, nežnejšie pohlavie to ale viac ťahá k hrdým a odmeraným tváram.

2. Reč tela

Reč tela je veľmi dôležitá a toto tvrdenie je dokonca podložené aj vedeckým výskumom z roku 2016, keď sa múdre hlavy rozhodli pozorovať mužov a ženy pri rýchlom randení.

Dospeli k záveru, ktorý asi nikoho neprekvapí – ľudia, ktorí do konverzácie zapájali aj rôzne gestá, rozhodne bodovali viac. Dokonca aj fotografie, na ktorých sa objekt hýbal, sa opačnému pohlaviu pozdávali viac ako tie, na ktorých len pózoval.

pixabay.com

Je to pochopiteľné, ale pre istotu to aj tak vysvetlíme. Aby sme dali všetko na pravú mieru: nikto od teba neočakáva, že sa na rande privlníš ako profesionálny inštruktor salsy a ohúriš potenciálnu polovičku súladom svojich bokov… ale tým, že budeš len stáť ako strašiak v maku, naozaj nikoho nezbalíš.

3. Vôňa

Nie nadarmo sa hovorí, že partner, ktorý ti nevonia, nie je pre teba do života ten pravý. Momentálne sa vôbec nebavíme o tej hnilobnej aróme, ktorú so sebou tvoj drahý dovlečie po dvanástich hodinách v práci a bez mihnutia oka by mohla poraziť koňa alebo evakuovať menší štát (napríklad Rusko).

Reč je totiž o tej prirodzenej aróme, ktorá je z človeka cítiť, keď na sebe akurát nemá voňavku. O tej aróme, ktorá keď ti nevonia, tak je to v análnom otvore, lebo pokiaľ nie je ochotný vykúpať sa v Perwolle, tak sa s tým veľa robiť nedá.

pexels.com

Našťastie však existujú dodatočné vône, ktoré opačné pohlavie priťahujú, ako priťahuje tvoj pohár s kofolou všetky osy na kúpalisku. U mužov víťazia ženy, ktoré vôňou pripomínajú ich obľúbené snacky, napríklad pukance či sladké šišky.

Čuchové bunky žien sú však očividne z celkom inej planéty a nech sa to už zdá akokoľvek absurdné, na mužoch ich priťahuje „vôňa“ cesnaku. Takže ak si otáľal, či ochutnať z tej maminej cesnačky desať minút pred odchodom na schôdzku, tak neváhaj…

4. Podoba s rodičmi

Žena nemusí trpieť deficitom lásky zo strany svojho otca, aby si v budúcnosti vybrala partnera, ktorý mu bude podobný. Množstvo ľudí si to totiž vysvetľuje presne takto – žena nemala pozornosť svojho otca, tak si ho nájde v inom prevedení a spraví z neho svojho muža.

Ale to zaváňa incestom a mentálnou poruchou, znie to ako popis nízkorozpočtového hororu z roku 2012 a od reality to má ďalej ako bratislavsko-košická diaľnica k termínu dokončenia.

Pravda je totiž taká, že pre väčšinu žien je ich otec vzorom ideálneho muža, ochrancu, hlavy rodiny, a preto tieto kvality neskôr požaduje od svojho partnera. Takže nie, nekompenzujú si tým nevydarené detstvo ani nič podobné. Okrem toho, rovnakú vec robia vlastne aj muži – tiež si vyberajú partnerku podobnú svojej mame, a teda žene, ktorú si vo svojom živote vážia najviac.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.