My ženy sme stvorenia nežné, jemné a hanblivé. Teda minimálne o čosi viac ako muži. Práve preto je ich zastúpenie vo väčšine fitness centier väčšie, samozrejme, ak nerátam tie fitká, ktoré sú určené pre ženy. Okrem toho všeobecne platí (nezmyselná) mienka, že dvíhanie ťažkých váh je pre chlapov. Dovoľ mi vyviesť ťa z omylu. Týchto 7 vecí, ti v tom možno pomôže.

zdroj: pexels.com

  1. Nebudeš mať svaly ako chlap – Naozaj sa nemusíš báť, tvoje telo nie je prirodzene zastúpené látkami (v takom počte), ktoré by ti umožňovali nadobudnúť  množstvo svalovej hmoty ako muž (pokiaľ ich nebudeš dodávať v podobe nejakých doplnkov).
  2. Začni s trénerom – alebo s niekým, kto dobre pozná ovládanie strojov a techniku jednotlivých cvikov. V tvojom okolí sa určite nachádza nejaký fitness nadšenec, ktorý by ti ukázal čo a ako. Okrem toho je na internete veľké množstvo videí , kde ti podrobne ukážu ako cvičiť, no na začiatku je lepšie, ak ťa má kto skontrolovať.
  3. Obleč sa primerane – a tým nemyslím, že si musíš zobrať mini kraťasy a croptop. Mysli na to v čom sa budeš cítiť pohodlne a zároveň sa v tom budeš môcť pohybovať. Je fajn mať spodné prádlo na to určené a taktiež aj legíny. Obchody sú plné oblečenia určeného práve do fitka. Výber nechám na teba.
  4. DOPLNKY – proteín alebo l-carnitín? Pokiaľ s cvičením len začínaš, nemyslím si, že je potrebné, aby si si lámala hlavu nad nejakými výživovými doplnkami. Maximálne tak vitamín C na posilnenie imunity. Skôr sa zameraj na to, aby si si nezabudla doplniť do svojho batohu uterák a vodu! Tieto veci budeš naozaj potrebovať 😉
  5. Stanov si cieľ – ešte pred tým než sa rozhodneš vstúpiť do fitka, rozmysli si, za akým účelom tam ideš. Chceš schudnúť alebo nabrať ? Vytvarovať či spevniť? Na základe toho, si potom určíš frekvenciu tréningov a vymedzíš si čas, ktorý venuješ práve tomu.
  6. Fitmotivation – či už to sú tvoje fotky z minulosti, alebo nejaká iná osoba, ktorej postava sa ti veľmi páči, vymysli si niečo, čo ťa bude motivovať, keď budeš mať 100 chutí to vzdať. A ver mi, že aj také dni prídu. Vtedy treba zaťať zuby, prekonať tú nehoráznu svalovicu a pokračovať ďalej.
  7. Prispôsob stravu – hovorí sa, že len 30% je cvičenie a 70% tvorí strava. Ak chceš dosiahnuť výsledky, bude potrebné prispôsobiť tomu aj stravu. Nemusíš sa vzdať všetkého, čo miluješ, no nejaké ústupky urobiť musíš. Opäť to bude záležať od toho, čo chceš dosiahnuť.

„Všetko je ťažké, než sa to stane jednoduchým.“
Thomas Fuller

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.