Ako sa zvyk­ne hovo­riť — skla­ma­ný môže byť len ten, kto nie­čo oča­ká­va. Samoz­rej­me, kaž­dý z nás túži po lás­ke, prav­de, úcte či úspe­chu. Mala by si sa však o ne sna­žiť ty sama. Toto je 7 vecí, kto­ré by si mal pre­stať oča­ká­vať od dru­hý­ch — vyh­neš sa tým zby­toč­né­mu skla­ma­niu.

#1: Dokonalosť

Dokonalosť totiž neexistuje. Na tomto svete nie je nikto a nič, čo by bolo úplne dokonalé, nečakaj preto túto vlastnosť ani od ľudí, s ktorými sa stretávaš. Každý má svoje chyby, rovnako aj ty. Pohľad na ne je však úplne subjektívny, to, čo ty považuješ za niekoho chybu, môže on považovať za svoju prednosť.

#2: Súhlas

Ak by s tebou ľudia neustále len súhlasili, znamenalo by to, že sú falošní. Nesúhlas je úplne normálnou a prirodzenou vecou. Samozrejme, je na tebe, aby si sa naučila rozoznať, čo je konštruktívnou kritikou a čo rečami, ktoré ťa majú odradiť.

tumblr.com

#3: Čítanie myšlienok

Niektorí ľudia síce majú extrémne vyvinutú intuíciu, no tvoje myšlienky ti čítať skutočne nedokážu. Práve preto sa musíš vždy a za každých okolností naučiť nahlas povedať, aké sú tvoje predstavy a čo vlastne chceš.

#4: Podpora

Očakávanie podpory je mnohokrát kameňom úrazu, na ktorom stroskotá množstvo vzťahov. Prirodzene, ak niekomu dôveruješ, očakávaš, že ti v ťažkostiach pomôže – ty sama by si to predsa tiež spravila, keby pomoc potreboval on. Tu však viac ako pri čomkoľvek inom platí: neočakávaj nič. Niektorí ľudia ti jednoducho nechcú pomôcť, iní zas majú dosť vlastných problémov. Ak sa predsa nájde niekto, kto ti pomocnú ruku podá, budeš len príjemne prekvapená.

thoughtcatalog.com

#5: Porozumenie

Nie každý ti bude rozumieť. Ľudia majú odlišné názory, odlišné koníčky a rozdielne názory na život. Je to však úplne prirodzené a nie je na tom nič zlé. Nevyhýbaj sa ani ľuďom, s ktorými nezdieľaš rovnaké názory – práve oni môžu tvoje obzory rozšíriť.

#6: Ľudia sa nemenia

Ďalší veľký omyl. Ľudia sa menia, a to veľmi. Sama si sa možno za obdobie posledných mesiacov, či rokov veľmi zmenila. Ak človek prežije niečo naozaj silné, môže sa zmeniť dokonca zo dňa deň. Ak sa nechceš sklamať, musíš s tým jednoducho rátať.

thoughtcatalog.com

#7: Férovosť

Tak, ako nie je zdravé myslieť si, že všade číha len lož a faloš, nie je zdravé ani veriť tomu, že všade na teba čakajú láskaví a féroví ľudia. Ak máš prehľad vieš, ako to dnes vo svete chodí. Je dôležité nebyť naivnou a vidieť veci takými, aké v skutočnosti sú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.