1.Muži riskujú odmietnutie oveľa častejšie ako ženy

Pravdou je, že ženy sa stretávajú s odmietnutím omnoho menej v porovnaní s mužmi. Ak žena nechce urobiť prvý krok priamo, môže to mužovi naznačiť a tým neriskuje odmietnutie. Ak to nezaberie, vyskúša to na iného muža. Ak sa muž spravidla „nevzmuží“ a neurobí prvý krok, potom je dosť pravdepodobné, že pôjde domov sám.

Nezáleží na tom, ako dlho so ženou udržiava očný kontakt, je to zvyčajne on, kto musí urobiť prvý krok a ísť k žene. Poniekoľkých odmietnutiach sa prvý krok pre neho stáva prekážkou, ktorú musí s veľkou námohou prekonať. Ženy, pamätajte, že ak sa preto stretnete niekedy s váhavosťou zo strany muža, usitita sa, že ste mu správne „vyslali“ vaše signály.

2. Muži nezískajú romantickú pozornosť ľahko

Pokiaľ chce ísť žena na rande nemá s tým zvyčajne štatisticky žiadny problém. Ak chce však ísť na rande muž, riskuje tým opäť odmietnutie. Mnohí muži, obzvlášť tí, ktorí sú dobrí ale nemajú veľké sebavedomie niekedy nevedia, kde by mohli naraziť na ďalší romantický zážitok.

zdroj: unsplash.com

3. Spoločnosť vyvíja veľký tlak na mužov, aby sa správali k ženám dobre

Či sa vám to páči, alebo nie, muži, ktorí vedia flirtovať so ženami sú medzi svojimi priateľmi hrdinovia, zatiaľ čo ženy, ktoré flirtujú s mužmi sú veľmi často v spoločnosti zahanbené žiarlivými rovesníčkami.

4. Od mužov sa očákava, že budú nezávislí a nebudú žiadať o pomoc

Ak žiada o pomoc žena, vo všeobecnosti nemá strach z toho, že ju bude niekto posudzovať. Avšak mnoho mužov, ktorí boli vychovaní vo viere, že muž by mal byť silný a nezávislý, majú problém, pokiaľ by mali niekoho požiadať o pomoc hlavne ak ide o randenie.

5. Muži nevedia dobre čítať ostatných ľudí

Muži sú oveľa menej intuitívni a sociálne zdatní v porovnaní so ženami, ktoré sa vyznajú v oblasti randenia. Pokiaľ by sme hovorili o vynesení chladničky na 8. poschodie paneláku, s tým by, pochopiteľne muži nemali problém. Avšak pokiaľ ide o randenie, ženy sú vo veľkej výhode. Vyplýva to z evolúcie, kedy sa ženy spoliehali na sociálne zručnosti a nie na hrubú silu nevyhnutnú na prežitie.

zdroj: pexels.com

6. Z pohľadu muža, každá žena potrebuje pochváliť svoj výzor

…a majú pravdu.  Žena sa môže skrášliť každú noc v týždni ak chce. Samozrejme všetci vieme, že žena len málokedy pochváli muža, o ktorého má záujem a skôr čaká, že on pochváli ju.

V praxi – z pohľadu muža to vyzerá asi tak, že žena hypnotizuje muža pohľadom , snaží sa ho zaujať a čaká kedy k nej pristúpi a zloží jej nejaký ten kompliment. Zatiaľ čo muž vidí peknú  ženu ako spokojne sedí za barom a rád by ju oslovil. Ale čo ak ho dmietne… ach ženy to majú také ľahké.

7. Muži dostávajú už od mladého veku zmiešané signály ohľadom toho, že ženy naozaj chcú

„Buď getleman.“ „Správaj sa k žene s rešpektom.“ Mužom sú adresované tieto rady odmalička. Čo sa však stane s mužom, ktorý ich dodržiava? Skonči väčšinou vo friendzone. Niet divu, že muži sú následne zmätaní z toho, čo ženy chcú.

V konečnom dôsledku,veríte či nie, muži môžu mať výhody pri randení avšak v týchto siedmych prípadoch majú rozhodne ženy navrch.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.