Ak si myslíš, že dokonale poznáš povahu introverta, tu je 7 skrytých vlastností, ktoré ti pomôžu lepšie spoznať introverta a jeho svet.

Perfekcionizmus

Introverti sú neuveriteľní perfekcionisti. Je jedno, či sa to týka ich osobného priestoru, práce alebo oblečenia, skrátka musia mať všetko dokonalé a hlavne to, na čom im záleží.

Syndróm nič nerobenia

Taktiež vedia byť riadni extrémisti čo sa týka energie. Raz sú úplne energickí a tvoria aj celú noc, inokedy si zapnú Netflix a celé dni nič iné nerobia, len sledujú seriály a nechcú nikoho vidieť. Zvláštne tvory, však?

 

Samota vs. priateľstvo

Introverti sú niekedy veľmi zvláštni. Občas skrátka majú náladu, kedy chcú byť aj týždeň sami, aj keď majú svojich skvelých priateľov. Netreba im to však vyčítať, pretože vedia byť taktiež hákliví, ak im nedáš ich osobný priestor a čas.

Vizionár na plný úväzok

Jeho myseľ je stále niekde na rôznych miestach a sprevádzajú ju rôzne príbehy. Takto by sa dal charakterizovať svet introverta, ktorý je plný rôznych snov a plánov a taktiež príbehov, ktoré pozná len on. Väčšina slávnych spisovateľov boli introverti a ako mnohí priznali, bolo to aj vďaka ich vnútornému svetu, ktorý si úzkostlivo strážili.

 

Emócie a racionalizmus ako najlepší priatelia

Introverti sa riadia rozumom, no nezabúdajú na srdce. V tomto sú veľmi špecifickí. Na jednej strane sa riadia rozumom a vedia, kedy je čas odísť alebo čo urobiť správne, avšak ak príde rad na lásku, podporu alebo empatiu, sú veľmi citliví a vedia byť v ťažkom období naozaj podporou.

Hľadanie spriaznenej duše

Áno, introverti sú síce samotári, no ak niekoho stretnú, hneď vedia, že našli svoju „soulmate“. Tieto neobyčajné tvory však vedia, že si treba počkať a preto sa naozaj nehrnú do vzťahu. Keď však niekoho nájdu, s kým by chceli prežiť budúcnosť, vedia sa okamžite zamilovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.