Na svete existuje množstvo druhov osobností. Rozlišovať, ktoré z nich sú lepšie či horšie nie je najlepší nápad, pretože každá z nich je jedinečná a unikátna. Matka Tereza, Gandhi, Martin Luther King Jr., Nelson Mandela a či Abraham Lincoln sú príkladmi silných osobností, ktoré svojimi činmi zmenili svet.  Ste takouto osobnosťou aj Vy?

1) Kruh svojich najbližších si vyberáte veľmi opatrne

Nedožadujete sa uznania a svojich najbližších priateľov si vyberáte veľmi opatrne. Viete, že existujú dva druhy ľudí. Tí ktorí zakladajú na tom, aby boli uznávaní silnou osobnosťou, a tí, ktorí si rešpekt a uznanie významnej osoby získali nezávisle vďaka svojim činom 😉 . Pravé táto druhá skupinka ľudí, tvorí najužší kruh priateľov silných osobností.

2) Nemrháte energiu na negatíva

Negatívne situácie, postoje či dokonca osoby stretávame v našom každodennom živote pravidelne. No ak ste naozaj silná osobnosť 💪, snažíte sa porozumieť odkiaľ negatívna energia prichádza, často ju má na svedomí nevedomosť a krátkozrakosť.  Preto sa ľudia so silným charakterom obklopujú ľuďmi s vedomosťami, s otvorenou mysľou pre nové nápady či ľuďmi, ktorí sú dobrosrdeční a sú ochotní prijať aj iné názory.

3) Nevyžadujete pozornosť

Ak ste silná osobnosť, i napriek tomu, že vo vašom okolí často získavate pozornosť druhých, nerobíte to zámerne. Fakt že dokážete pritiahnuť záujem a pohľady druhých v rôznych situáciách, má aj vedľajší účinok. Mnoho ľudí vo Vašom okolí si z Vás zoberie príklad, alebo jednoducho „dobije“ baterky 🔋 energiou, aby sa mohli pustiť do ďalších výziev tak ako to videli vo Vašom prípade.

Throw back to this time last year with the tallest pines and pink hair 🌲💕❄️

A post shared by Hannah ☾ (@stuffhannahdoes) on

4) Svoje okolie počúvate pozorne

Určite sa Vám stalo, že pri rozprávaní sa Váš partner nevenoval konverzácii, radšej sa venoval svôjmu smartfónu, pozeral sa navôkol, hral sa … Ak patríte medzi silné osobnosti zistíte to jednoducho. Počúvate ľudí 🗣. Počúvate ich príbehy, zaujímate sa, pýtate sa počas rozhovorov. No POZOR! To isté vyžadujete aj Vy od protistrany.

5) Strach nie je Vašim pánom

Množstvo ľudí sa bojí, čo im prinesie budúcnosť. No keď sa nad tým zamyslíte, niet spôsobu ako to ovplyvniť. Prečo? Práve preto, že nevieme, čo presne budúcnosť prinesie 👆. Silné osobnosti si to uvedomujú naplno a nedovolia, aby im strach pokazil krásne momenty prítomnosti.

6)  V problémoch vidíte možnosti 👁👁

Komfortná zóna  – Ak sa nám v živote objavia problémy, sme z tejto zóny vytrhnutí. Sú dve možnosti ako reagovať na takúto situáciu. 1) Depresia, stres, strach alebo možnosť  2) premeniť problém na príležitosť a začnú zostavovať plán ako obrátiť „problém“ na svoju stranu  (Túto cestu si vyberajú silné osobnosti).

7) Nepripúšťate výhovorky

Tak ako výhovorky od okolia, tak ani naše vlastné výhovorky pre nás neexistujú, ak sme silná osobnosť. Výhovorky sú pre nás ako kotva, ktorá nás brzdí v našom raste.

Podarilo sa Vám nájsť sa v každom alebo aspoň o väčšine z týchto 7 bodov 🤔? Ak áno je veľká pravdepodobnosť že ste jednou zo silných osobností a svoje okolie dokážete inšpirovať, aj keď o tom možno ani neviete 😉.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.