Hovorí sa (a niečo na tom bude), že predtým, než nás bude milovať celý svet, musíme začať milovať samých seba.

To isté platí aj v tomto prípade. Predtým, než nájdete svoju osudovú lásku – osobu, ktorá bola stvorená iba pre vás, najprv musíte vyskúšať všetky tie šialené veci, urobiť niekoľko veľmi zlých rozhodnutí, preplakať mnoho nocí a hlavne zistiť, aký človek ste. A toto je sedem sebeckých vecí, ktoré do tohto zoznamu rozhodne patria.

Zoberte si nejaký čas iba pre seba

Nie je nič zlé na tom stráviť nejaký čas osamote. Byť nezadaný. Byť nezávislý. Každý potrebuje predtým, než nájde lásku svojho života, najprv nájsť samého seba. Zoberte sa a choďte do cudzej krajiny. Choďte na rôzne akcie. Alebo zostaňte doma a pozerajte filmy. Relaxujte. Vzdelávajte sa. Robte všetko pre svoj vlastný osobný rozvoj.

Urobte niekoľko zlých rozhodnutí

Buďte vo vzťahu s nesprávnymi ľuďmi. Zakúste, aké je to mať zlomené srdce. Choďte na divoký výlet. Zobúdzajte sa každé ráno v iných hoteloch. Zobúdzajte sa s pocitom, že ľutujete včerajšiu noc. Užívajte si mladosť a voľnosť. A až potom budete pripravení sa s niekým usadiť.

unsplash.com

Nasledujte svoju vášeň

Riskujte. Skúste poslať žiadosť do vašej vysnívanej práce. Skúste zabojovať o svoje sny. Aj keď vás budú všetci odhovárať a aj keď sa bude zdať, že je to nemožné, vždy nasledujte svoje vášne. Robte to, čo milujete.

Naučte sa, ako sa dotýkať seba samého

Ani dotyk vašej osudovej lásky nebude nikdy tak silný, ako dotyk samého seba. Iba vy ste svojím hrdinom. Vy najlepšie viete, kde sa máte dotknúť – slovami. Vy dokážete zahnať všetko to prázdno alebo temnotu, ktorá sa vo vás hromadí. Vy sa dokážete povzbudiť. Dokážete si byť sami sebou stopercentne istý. Maximálne si dôverujete. Pretože, koniec koncov, ste to vy, kto tu pre vás bude neustále.

Odstrihnite toxických ľudí zo svojho života

Toxickí ľudia by vo vašom živote nemali mať miesto. Každý, kto vás nejakým spôsobom využíva, oberá vás o drahocenný čas a energiu, alebo z vás doslova vysáva všetku radosť, musí ísť z vášho života preč. A čím skôr to pochopíte, tým lepšie pre vás.

unsplash.com

Urobte niekoľko sebeckých rozhodnutí

Presťahujte sa na druhú stranu krajiny, aj keď to znamená, že budete musieť opustiť celý svoj doterajší život. Odíďte z dobre platenej práce len preto, že vás nebaví. Urobte všetky rozhodnutia tak, aby ste boli šťastní – hneď teraz. Buďte sebeckí. Robte veci len pre seba a vo svojom vlastnom záujme. Pretože potom, keď už nájdete svoju osudovú lásku, na sebeckosť nezostane priestor.

Majte vysoké štandardy

Nemeňte sa len tak, kvôli niekomu. Kráčajte so vztýčenou hlavou a udržujte si svoje štandardy vysoko. Neuspokojte sa s kadečím. Stanovte si cieľ a choďte si za ním.

zdroj: thoughtcatalog

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.